Škoda 06 T

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Škoda 06T)
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Škoda 06 T
Tram Metrocagliari.jpg
Výrobné údaje
Typ 06T
Výrobca Škoda Transportation
Technické údaje
Dĺžka (bez spriahadiel) 29 490 mm
Šírka 2 460 mm
Výška 3 500 mm
Max. rýchlosť 70 km/hod.
Rozchod 950 mm
Obsaditeľnosť
Miest na sedenie 44
Miest na státie 235
Motory a elektrická výzbroj
Výkon 4x115kW
Výroba električky tohto typu v továrni Škoda Plzeň

Škoda 06 T (nazývaná aj "píštalka") je česká päťčlánková, nízkopodlažná električka, ktorá vychádza z typu Škoda 05 T (Vektra).

Konštrukcia[upraviť | upraviť zdroj]

06 T je obojsmerný, šesťnápravový motorový čiastočne nízkopodlažný električkový vozeň. Má päť článkov, spojené sú kĺbmi (tzv. harmonikami). Na oboch stranách sú výsuvné dvere (jedny jednokrídlové, štvoro dvojkrídlových).

Vozidlo konštrukčne aj dizajnovo vychádza z vozidla Škoda 05 T (Vektra), ktoré bolo vyrobené v počte jeden kus predovšetkým pre skúšky, v roku 2004 pri testoch v Plzni aj prepravovala cestujúcich. Krajné podvozky sú na trakčných pevných podvozkoch, stredný na klasickom nízkopodlažnom podvozku, druhý a štvrtý článok je zavesený medzi nimi. Podiel nízkej podlahy (350 mm nad temenom koľajnice) dosahuje 65 %, zvyšok podlahy je vo výške 620 mm nad temenom. Elektrická výzbroj je umiestnená na streche. Zaujímavosťou je, že vozidlo je plne klimatizované.

Električka bola skonštruovaná pre talianske mesto Cagliari na ostrove Sardínia. Atypický má preto rozchod koľají - 950 mm. Preto je 06T vybavená špeciálnymi podvozkami pre tento rozchod. Môže ale jazdiť aj na štandardnejších rozchodoch - 1000 mm (napr. v Bratislave) a na normálnom 1435 mm (napr. v Košiciach a väčšine miest v Európe).

Prevádzka v zahraničí[upraviť | upraviť zdroj]

Výroba prebieha od roku 2006. Prvé vozy by mali byť do Cagliari dodané čoskoro, celkom má byť do Cagliari dodaných 9 vozidiel. Prvé vozidlo bolo vystavené na výstave InnoTrans 2006 v Berlíne.

Prevádzka na Slovensku[upraviť | upraviť zdroj]

Električka Škoda 06T sa bez cestujúcich testovala od 18. októbra do 12. novembra 2006 v Bratislave, pretože rozchod koľají je podobný rozchodu v Cagliari. Počas tohto testu si získala nelichotivú prezývku "píštalka".

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]