Ženská dvojhra na Family Circle Cup 2009

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Family Circle Cup 2009
Víťazka :   Nemecko Sabine Lisická
Finalistka :   Dánsko Caroline Wozniacká
Výsledok :   6-2 6-4
Kategórie

dvojhra

 

štvorhra


Pozri aj Tenisový portál

Ženská dvojhra na Family Circle Cup 2009 sa hrala ako súčasť Family Circle Cup 2009 od 13. do 19. apríla 2009. Titul získala Nemka Sabine Lisická, ktorá vo finále porazila Dánku C. Wozniackú 6-2 6-4. Bol to jej prvý titul v dvojhre na okruhu WTA.

Nasadenie[upraviť | upraviť zdroj]

Č.
Tenistka
Rebríček WTA
1 Rusko Jelena Dementievová 3
2 USA Venus Williamsová 5
3 Rusko Vera Zvonariovová 6
4 Rusko Nadežda Petrovová 10
5 Dánsko Caroline Wozniacká 12
6 Francúzsko Marion Bartoliová 13
7 Slovensko Dominika Cibulková 16
8 Švajčiarsko Patty Schnyderová 18
9 Kanada Aleksandra Wozniaková 35
10 Čína Šuaj Pchengová 36
11 Ukrajina Aľona Bondarenková 37
12 USA Bethanie Matteková-Sandsová 39
13 Francúzsko Virginie Razzanová 41
14 Bielorusko Oľga Govorcovová 57
15 Česko Barbora Záhlavová Strýcová 60
16 Nemecko Sabine Lisická 62

Odmeny a body do rebríčka[upraviť | upraviť zdroj]

Kolo Body ATP Výhra
Víťazka 470 187 815 USD
Finalistka 320 97 418 USD
Seminalistka 200 50 464 USD
Štvrťfinalistka 120 17 936 USD
3. kolo 60 9 195 USD
2. kolo 40 4 634 USD
1. kolo 1 2 377 USD

Výsledky[upraviť | upraviť zdroj]

Finále[upraviť | upraviť zdroj]

  Semifinále Finále
                         
  1  Rusko J. Dementievová 4 7 5  
5  Dánsko C. Wozniacká 6 5 7  
  5  Dánsko C. Wozniacká 2 4  
  16  Nemecko S. Lisická 6 6  
6  Francúzsko M. Bartoliová 3 1  
  16  Nemecko S. Lisická 6 6    

Horná polovica[upraviť | upraviť zdroj]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
 
    1  Rusko J. Dementievová 6 6    
   USA J. Dittyová 6 6          USA J. Dittyová 0 2    
   Japonsko A. Moritová 1 1         1  Rusko J. Dementievová 6 6    
   USA V. Lepčenková 6 6            USA V. Lepčenková 1 1    
   Kazachstan G. Voskobojevová 1 3          USA V. Lepčenková 6 6  
Q  USA S. Perryová 7 6       Q  USA S. Perryová 2 3    
15  Česko B. Strýcová 5 1         1  Rusko J. Dementievová 6 1  
12  USA B. Sandsová 7 7         7  Slovensko D. Cibulková 4 0r  
   Kolumbia M. D. Mariñová 63 5       12  USA B. Sandsová 2 4    
   Rusko A. Rodionovová 6 7          Rusko A. Rodionovová 6 6    
Q  USA M. Brengleová 2 64            Rusko A. Rodionovová 7 2 3
   Nemecko J. Schruffová 5 2         7  Slovensko D. Cibulková 66 6 6  
   Rakúsko T. Paszeková 7 6          Rakúsko T. Paszeková 4 0  
    7  Slovensko D. Cibulková 6 6    
 
1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
 
    3  Rusko V. Zvonariovová 6 6    
   Paraguaj R. De Los Riosová 6 6          Paraguaj R. De Los Riosová 3 2    
   USA C. Gullicksonová 1 4         3  Rusko V. Zvonariovová 1r      
   Kanada S. Duboisová 4 6 6       13  Francúzsko V. Razzanová 1      
   Spojené kráľovstvo K. O'Brienová 6 2 1        Kanada S. Duboisová 3 63  
WC  USA M. Cecilová 1 2       13  Francúzsko V. Razzanová 6 7    
13  Francúzsko V. Razzanová 6 6         13  Francúzsko V. Razzanová 2 0  
10  Čína Š. Pchengová 6 6         5  Dánsko C. Wozniacká 6 6  
WC  Rusko A. Pivovarovová 0 2       10  Čína Š. Pchengová 7 2 7  
   Uzbekistan A. Amanmuradovová 6 6          Uzbekistan A. Amanmuradovová 5 6 5  
WC  USA A. Stevensonová 2 4         10  Čína Š. Pchengová 3 4  
Q  USA A. Haynesová 4 7 0       5  Dánsko C. Wozniacká 6 6    
   Rusko A. Kudriavcevová 6 5 6        Rusko A. Kudriavcevová 3 3  
    5  Dánsko C. Wozniacká 6 6    
 

Dolná polovica[upraviť | upraviť zdroj]

1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
 
    6  Francúzsko M. Bartoliová 6 6    
Q  Lotyšsko A. Sevastovová 6 1 6     Q  Lotyšsko A. Sevastovová 1 3    
   Poľsko M. Domachowská 1 6 4       6  Francúzsko M. Bartoliová 6 6    
Q  USA M. Oudinová 6 6         Q  USA M. Oudinová 4 1    
   Ukrajina O. Savčuková 4 0       Q  USA M. Oudinová 7 6  
Q  USA A. Spearsová 3 6 0     9  Kanada A. Wozniaková 5 0    
9  Kanada A. Wozniaková 6 4 6       6  Francúzsko M. Bartoliová 6 6  
14  Bielorusko O. Govorcovová 7 65 3          Maďarsko M. Czinková 4 1  
   USA V. Kingová 63 7 6        USA V. Kingová 4 2    
   Maďarsko M. Czinková 6 6          Maďarsko M. Czinková 6 6    
   USA J. Craybasová 2 4            Maďarsko M. Czinková 3 6 7
   Čína Jen C’ 2 2         4  Rusko N. Petrovová 6 4 5  
   Rakúsko P. Mayrová 6 6          Rakúsko P. Mayrová 1 6 2
    4  Rusko N. Petrovová 6 2 6  
 
1. kolo   2. kolo   3. kolo   Štvrťfinále
 
    8  Švajčiarsko P. Schnyderová 2 7 5  
   Rusko J. Vesninová 6 6          Rusko J. Vesninová 6 65 7  
   Rusko J. Rodinová 0 2            Rusko J. Vesninová 7 7    
   Ukrajina M. Korytcevová 1 1            Ukrajina V. Kutuzovová 64 5    
   Ukrajina V. Kutuzovová 6 6          Ukrajina V. Kutuzovová 6 7  
   Luxembursko A. Kremerová 4 0       11  Ukrajina A. Bondarenková 4 5    
11  Ukrajina A. Bondarenková 6 6            Rusko J. Vesninová 4 0  
16  Nemecko S. Lisická 7 6         16  Nemecko S. Lisická 6 6  
Q  Kanada M. Pelletierová 5 4       16  Nemecko S. Lisická 6 6    
   USA A. Glatchová 4 5       Q  Slovensko L. Wienerová 4 3    
Q  Slovensko L. Wienerová 6 7         16  Nemecko S. Lisická 6 7  
   India S. Mirzová 6 6         2  USA V. Williamsová 4 65    
   Bulharsko S. Karatančevová 4 4          India S. Mirzová 1 6 2
    2  USA V. Williamsová 6 3 6  
 

Kvalifikácia[upraviť | upraviť zdroj]

Nasadenie[upraviť | upraviť zdroj]

Č.
Tenistka
Rebríček WTA
1 Južná Afrika Chanelle Scheepersová 137
2 USA Angela Haynesová 141
3 Argentína Betina Jozamiová 147
4 Slovensko Lenka Wienerová 157
5 Gruzínsko Anna Tatišviliová 158
6 Kirgizsko Ksenia Palkinová 166
7 Rusko Jekaterina Andrejevna Byčkovová 168
8 USA Lauren Albaneseová 169
9 Slovensko Kristína Kučová 174
10 USA Melanie Oudinová 177
11 Rusko Alexandra Panovová 182
12 Lotyšsko Anastasija Sevastovová 183
13 Taiwan Chin-wei Chanová 191
14 Ukrajina Tetiana Lužanská 193
15 USA Abigail Spearsová 197
16 USA Madison Brengleová 198

Odmeny a body do rebríčka[upraviť | upraviť zdroj]

Kolo Body ATP Výhra
Víťazky kvalifikácie 12 0 USD
2. kolo kvalifikácie 8 1 210 USD
1. kolo kvalifikácie 1 629 USD

Výsledky[upraviť | upraviť zdroj]

  1. kolo kvalifikácie 2. kolo kvalifikácie
                         
  1  Južná Afrika C. Scheepersová 6 3 2  
   Kolumbia C. Castañová 1 6 6  
     Kolumbia C. Castañová 6 2 2r
  16  USA M. Brengleová 3 6 5
WC  USA G. Brodskyová 4 2  
  16  USA M. Brengleová 6 6    
  1. kolo kvalifikácie 2. kolo kvalifikácie
                         
  2  USA A. Haynesová 6 6    
   Rusko J. Afinogenovová 3 2    
  2  USA A. Haynesová 6 6  
  13  Taiwan C. Chanová 2 2  
WC  Lotyšsko L. Dekmeijereová 4 2  
  13  Taiwan C. Chanová 6 6    
  1. kolo kvalifikácie 2. kolo kvalifikácie
                         
  3  Argentína B. Jozamiová 6 6    
   Nemecko A. Roeschová 1 4    
  3  Argentína B. Jozamiová 1 1  
  15  USA A. Spearsová 6 6  
WC  USA A. Riskeová 6 3 4
  15  USA A. Spearsová 4 6 6  
  1. kolo kvalifikácie 2. kolo kvalifikácie
                         
  4  Slovensko L. Wienerová 6 6    
   USA A. Rolleová 2 2    
  4  Slovensko L. Wienerová 6 3 6
     USA L. Osterlohová 3 6 1
   USA L. Osterlohová 7 6  
  11  Rusko A. Panovová 61 1    
  1. kolo kvalifikácie 2. kolo kvalifikácie
                         
  5  Gruzínsko A. Tatišviliová 7 6    
   Venezuela G. Pazová Francová 65 3    
  5  Gruzínsko A. Tatišviliová 4 5  
  10  USA M. Oudinová 6 7  
WC  USA D. Millsová 0 2  
  10  USA M. Oudinová 6 6    
  1. kolo kvalifikácie 2. kolo kvalifikácie
                         
  6  Kirgizsko K. Palkinová 2 3    
   Kanada M. Pelletierová 6 6    
     Kanada M. Pelletierová 6 6  
  WC  USA M. Washingtonová 4 4  
WC  USA M. Washingtonová 6 6  
  14  Ukrajina T. Lužanská 3 4    
  1. kolo kvalifikácie 2. kolo kvalifikácie
                         
  7  Rusko J. Byčkovová 3 3    
   USA S. Perryová 6 6    
     USA S. Perryová 7 6  
  9  Slovensko K. Kučová 5 2  
   Slovensko Z. Kučová 4 4  
  9  Slovensko K. Kučová 6 6    
  1. kolo kvalifikácie 2. kolo kvalifikácie
                         
  8  USA L. Albaneseová 5 2    
WC  Nemecko V. Henkeová 7 6    
  WC  Nemecko V. Henkeová 65 1  
  12  Lotyšsko A. Sevastovová 7 6  
   Rusko A. Židkovová 7 4 4
  12  Lotyšsko A. Sevastovová 63 6 6  

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]