Búrlivé víno

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Búrlivé víno
Slovenský názov Búrlivé víno
Originálny názov Búrlivé víno
Žáner rodinný seriál
Titulná pieseň Nela Pocisková - Neviem sa nájsť
Slogan Časom všetko dozrie
Krajina Slovensko Slovensko
Pôvodný jazyk slovenský
Počet sérií 3
Počet častí 250
Produkcia
Dĺžka časti cca. 50 min.
Vysielanie
Pôvodné 2013 - súčasnosť
TV Markíza
Obsadenie
Externé odkazy
burlivevino.markiza.sk

Búrlivé víno je pôvodný slovenský denný seriál vysielaný na TV Markíza. Začal sa vysielať 1. januára 2013 a rýchlo sa stal úspešným. Seriál sa vysielal každý pracovný deň o 17.55, avšak vzhľadom k stúpajúcej sledovanosti sa presunul do hlavného vysielacieho času každý deň okrem stredy (v lete aj okrem piatka) o 20.30. V decembri 2013 sa dovysielala 2. séria. Seriál pokračoval od 20. januára 2014 3. sériou. Vysielal sa od pondelka do štvrtka o 20.30. Od 5.marca 2014 sa seriál vzhľadom na spevácku súťaž Hlas ČeskoSlovenska vysielal v pondelok, utorok, štvrtok a piatok. 4. séria seriálu sa na obrazovky dostane na jeseň 2014.

Príbeh je o spore dvoch vinárskych rodín, ktorý zabraňuje láske medzi ich deťmi.

Obsadenie[upraviť | upraviť zdroj]

Nové postavy (2. séria)[upraviť | upraviť zdroj]

 • Branislav Deák ako Branislav Vrbovský
 • Kristína Turjanová ako Rita Kernová
 • Alžbeta Bartošová ako Ľubka Lorincová
 • Ivan Palúch ako Gusto Mikuláš
 • Marta Potančoková ako Doc. Klára Šimkovičová
 • Pavel Bruchala ako MUDr. Drahoš Škorec
 • Stano Král ako MUDr. Sýkora
 • Michal Jánoš ako Krysa
 • Milo Král ako Erik Halada
 • Dagmar Sanitrová ako Mgr.Silvia Vrbovská
 • Richard Klvač ako vyšetrovateľ Žaľuď
 • Ivan Romančík ako MUDr. Jozef Kern (zomrel)
 • Edita Borsová ako Mgr. Božena Mrázová
 • Ján Gallovič ako riaditeľ nemocnice
 • Vladimír Oktávec ako primár

Nové postavy (3.séria)[upraviť | upraviť zdroj]

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

1. séria (2013)[upraviť | upraviť zdroj]

Na začiatku lekár Martin Rozner prichádza z Prahy do svojej rodnej obce Vinné za svojou rodinou. Nešťastne však zrazí Ninu Dolinskú, mladú vinárku z podniku Dolinských. Obaja si padnú do oka, začnú sa stretávať a ich vzťah sa začne prehlbovať. Otec Niny, Ivan Dolinský, jej však vzťah rázne zakáže, pretože nenávidí celú rodinu Roznerovcov. Aj keď je najprv dôvod tajomstvom, čoskoro vypláva na povrch pravda o tom, že Stanislav Rozner, Martinov otec, ich pred rokmi údajne udal, že chcú opustiť krajinu, v dôsledku čoho bol Ivan zatknutý a jeho žena Mária zomrela na ťažkú chorobu. Nina a hlavne Martin tomu neveria a tak sa snažia nájsť pravdu a skutočného zradcu Ivana. Veľkou prekážkou v ich láske sa stáva aj Karin, Martinova priateľka, ktorá chce spraviť všetko preto, aby ich vzťah rozbila. Ninina staršia sestra Eva zatiaľ tiež prežíva ťažké obdobie, pretože jej ešte stále manžel ju aj jej dcéru stále vyhľadáva a je pre ne nebezpečný, kedže je to tyran a alkoholik. Eva sa neskôr zamiluje do ďalšieho z Roznerovcov, Martinovho staršieho brata Petra. Počas celej série sa navyše Ivanov najlepší priateľ Miro a jeho spoločníci Tóth a Baxa snažia Ivana obrať o vinárstvo, zrovnať ho so zemou a vybudovať nové pozemky. V ich pláne hrá hlavnú úlohu Ingrid Horská, ktorá hrá hru na Ivana aj všetkých ostatných. Postupne sa dostáva do rodiny a zvedie Ivana. Neskôr sa však do Ivana naozaj zamiluje, otehotnie a nechce ďalej spolupracovať s Baxom, Tóthom a Mirom. Na konci série prichádza v núdzi k Ingrid jej mladšia sestra Mirka, ktorá je bývala narkomanka. Dolinský prekuknú Tótha a Baxu, no aj tak sú takmer bezmocní. K vyriešeniu situácie nakoniec pomáha Slávo Dolinský, Ivanov syn. Nina je ku koncu nútená vziať si za manžela Francúza Andrého, aj keď ho nemiluje. Martin odchádza do Konga pomáhať deťom, no tam prichádza takmer o život. Keď sa vracia, postupne si s Ninou opäť začnú hľadať spoločnú cestu.

2. séria (2013)[upraviť | upraviť zdroj]

Zdá sa, že prekážky sú preč a Nina a Martin sú konečne spolu šťastní. Martin pracuje v meste v nemocnici ako detský lekár. Prácu mu ale začne čoskoro znepríjemňovať nová primárka Rita Kernová, ktorá je úzko spätá aj s Karin a Baxom. Po nešťastnej nehode, po ktorej zostavá Rita v kóme, je Martin hlavným podozrivým. Hoc za všetko môže Baxa, Martin odchádza do predčasnej väzby a až svedectvo Rity, ktorá sa do neho ako sa ukazuje zamilovala, ho zachráni. Ivan ešte na konci 1. série zisťuje, že ho zradil v skutočnosti Miro a tak odpúšťa Stanislavovi. Stanislav Rozner ale hneď na začiatku zomiera na infarkt, čo od základov zmení atmosféru u Roznerovov. Jeho žena Viera sa nevie so situáciou zmieriť. Neskôr pre ňu prichádza ďalšia rana, keď sa objavuje jej otec Gusto Mikuláš, ktorý sa jej v detstve vzdal. Sestrička Dorota a pivničný vo firme Igor sa vezmú a Dorota otehotnie. Ivan má syna s Inge a Eva dcérku s Petrom, avšak tí sa odsťahovali na čas na Moravu. Mirka stretáva lekárnika Braňa, do ktorého sa zamiluje. Ich vzťah je však od začiatku komplikovaný, keď mu Mirka zatají, že je bývalá narkomanka. Keď sú (takmer) všetky tajomstvá odhalené, zdá sa, že spolu budú konečne šťastní, no bude to skutočne tak? Medzitým majú Baxa, jeho "sluha" Reni a po novom aj Ninin bývalý manžel André nové plány ako zničiť vinárstvo Dolinských. To sa im aj s pomocou Erika Haladu, milenca Inge napokon podarí a Dolinskí sú na dne. Nakoniec však Baxa, ktorý sa bojí, že ho Rita udá za ublíženie na zdraví, daruje Rite pozemky Dolinských ako kompenzáciu. Tým svitá Dolinským opäť na lepšie časy. Inge sa však nehodlá tak ľahko vzdať. Ich láske s Ivanom je dávno koniec a Inge mieni o ich syna Adamka bojovať všetkými zbraňami. Slávo medzitým prežíva bláznivý románik s učiteľkou Boženou, no pravá láska nastáva až keď sa zbližuje s Dášou Roznerovou. Erik Halada chce napraviť to, čo Dolinským spôsobil, a tak ide do Francúzska, kde získava darovací dekrét Gerarda Simoneta, ktorý daruje podiel Andrého vo firme Dolinských Ivanovi, rovnako aj celé jeho vinice vo Francúzsku, čím sa Dolinský stávajú bohatými.

3. séria (2014)[upraviť | upraviť zdroj]

Nina a Martin majú krátko pred svadbou. Martin sa ale čoraz viac zbližuje s Ritou, napokon priznáva, že ju miluje. Vzťah Martina a Niny je zničený, rozchádzajú sa a svadba je zrušená. Nina sa zbližuje s Erikom, ktorý sa netají tým, že sa do nej zaľúbil. Do mesta prichádza milionár Maxim Zachar. Inge, Miro, Karin a Reni majú nové plány. Chcú ho získať aj s jeho majetkom na svoju stranu. Netušia ale, že Zachar nie je žiaden hlupák a do Vinného prišiel s cieľom pomstiť sa. Braňo a Mirka sa chcú vziať, ale krátko pred svadbou má Braňo vážnu autonehodu. Hrozí mu, že bude ochrnutý. Pomôže mu až špecialista z Ameriky. Jeho mama ho popri všetkom štve proti Mirke, no ich láska je silnejšia. Nina a Erik sa dávajú dokopy, čo sa nepáči najmä Ivanovi. S ich vzťahom sa ale musí zmieriť, najmä po tom, čo sa zisťuje, že je Nina tehotná. Eva s rodinou sú späť vo Vínnom. Život im ale začne opäť komplikovať Evin bývalý muž Robo, ktorého pustili z väznia. Obviní Petra zo sexuálneho zneužívania Laury. Zachar zisťuje, že Baxa je jeho otec. Inge, ktorá sa na Zachara prilepila si ho chce za každú cenu udržať a tak si vymyslí, že je tehotná. Do mesta prichádza krásna Šantal, ktorá pomotá hlavu nejednému mužovi. Ona sama sa ale nechcene zamiluje do zadaného Igora. Čoskoro to ale začne iskriť medzi ňou a novým zamestnancom vo vinárstve Gáborom. Ivan sa dozvedá, že Miro Petránsky zabil jeho ženu a chce sa pomstiť. Erik odchádza za prácou na čas do Ameriky a necháva tak tehotnú Ninu doma. U tej sa začnú prejavovať komplikácie. Na konci série Zachar konečne zisťuje, že ho Inge klamala a nikdy nebola tehotná. Vyhadzuje ju. Zachar navyše konečne získa dôkaz, ktorý môže dostať Eugena Baxu do basy. Keď sa to Baxa dozvedá, dostáva infarkt a umiera. Ninin stav je veľmi vážny. Buď prežije ona, alebo dieťa. Nina zaryto odmieta prerušiť tehotenstvo a tak sa ocitá na pokraji smrti. Po náhlom potrate, upadá sama do bezvedomia. Rita spolu s Martinom ju opakovane oživujú. Prežije?

Série[upraviť | upraviť zdroj]

Séria Počet častí Pôvodne vysielané Vysielané na
Premiére série Finále série
1 109 1. január 2013 18. jún 2013 TV Markíza
2 94 20. jún 2013 18. december 2013
3 86 20. január 2014 26. jún 2014
4 - jeseň 2014 -

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]