Incheba

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Incheba Expo
Výšková budova Incheba

Výstavisko Incheba Expo je najväčší výstavný komplex v Bratislave. Nachádza sa na pravom brehu Dunaja, v najväčšej bratislavskej mestskej časti Petržalka.

Projekt vytvoril architekt Vladimír Dedeček. V pôvodnom projekte sa počítalo s tým, že komplex sa stane základom nového centra mesta, počítalo sa s veľkou výstavbou a mnohými objektami, ako aj s prístavom na Dunaji. Celý projekt nebol kvôli finančnej náročnosti realizovaný, neskôr bol prepracovaný a zrealizovaný v obmedzenom rozsahu.

Meno Incheba je skratkovým slovom anglického INternational CHemical BratislavA.

Lokalizácia[upraviť | upraviť zdroj]

Incheba sa nachádza na Einsteinovej ulici, areál je ohraničený z južnej strany diaľnicou spájajúcou hraničný prechod s Rakúskom a Prístavný most uprostred Einsteinovej ulice, z východnej strany Novým mostom a Panónskou cestou, zo severnej a západnej strany Viedenskou cestou.

Vybavenie[upraviť | upraviť zdroj]

Areál Incheby disponuje niekoľkými veľkými multifunkčnými halami, pozemným parkoviskom s veľkým počtom parkovacích miest, parkoviskom na prvom poschodí vedľa jednej z hál, výškovou budovou a hotelom Incheba.

Využitie[upraviť | upraviť zdroj]

Incheba je miestom, kde sa každoročne konajú mnohé podujatia predovšetkým kultúrneho, športového a spoločenského charakteru, napríklad tenisové turnaje, veľtrhy ako napríklad Coneco a iné.

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]