Jesus of Suburbia

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
„Jesus of Suburbia“
Obrázok albumu môže byť použitý iba so súhlasom držiteľa autorských práv
SingelGreen Day
z albumu American Idiot
Vydaný 25. október 2005
Formát CD singel
Žáner Punk rock
Dĺžka 9:08
Skladateľ Green Day
Billy Joe Armstrong

Jesus of Suburbia je v poradí 2.skladba albumu American Idiot, americkej punk rockovej skupiny Green Day. Skladba je v dĺžke až 9 minút a je rozdelená do piatich častí:

Časť prvá: Jesus of Suburbia (Ježiš z predmestia) V tejto časti nám hlavný hrdina príbehu, americký mladík, bližšie predstavený. Dozvedáme sa o jeho živote od narodenia, prakticky až po súčasnosť, dozvedáme sa o jeho rodičoch a priateľoch. Tento mladík v ostro kritizuje prostredie v ktorom žije, ľudí okolo seba, rodina a aj samého seba a nakoniec uteká preč z domu.

Časť druhá: City of The Damned (Mesto prekliatych) Hlavný hrdina, ktorý opustil domov žije na ulici a cíti sa tak omnoho slobodnejší a pokladá tento útek za prázdniny. Vonku však neustále prší a je zima, a dobrá nálada ho čoskoro opúšťa. Je opustená a cnie sa mu za priateľmi a rodinou, ktorých opustil.

Časť tretia: I Don't Care (Nestarám sa) V tejto časti hlavný hrdina opisuje pocit ľahostajnosti k ostatným, ako aj k sebe samému.

Časť štvrtá: Dearly Beloved (Vrúcne milovaná) Hlavná hrdina je nešťastný a má pocit že ho nikto nechápe a on sám nevie prečo je to tak.

Časť piata: Tales of Another Broken Home (Príbehy z ďalšieho zničeného domova) Hlavný hrdina, ktorý v prvej časti opustil domov, lebo to tam ďalej nemohol znášať, verí a má nádej, že tam vonku ho čaká niečo lepšie.