Peter Cmorik

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Peter Cmorik
Peter Cmorik 2011.jpg
Základné informácie
Narodenie 22. marec 1980 (34 rokov)
Rožňava, Slovensko
Pôsobenie spevák,
Žáner pop-music, rock,
Vydavateľstvá Sony BMG
Vplyv AC/DC,QUEEN,DEEP PURPLE,LED ZEPPELIN,ERIC CLAPTON
Webstránka Oficiálna stránka

Peter Cmorik (* 22. marec 1980, Rožňava) je slovenský spevák, víťaz súťaže Slovensko hľadá Superstar II (2006).

Zo života[upraviť | upraviť zdroj]

Na klavír hrá od piatich rokov. Od šiestich rokov navštevoval Základnú umeleckú školu, kde absolvoval 1. a 2. cyklus. Absolvoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici. Tam študoval učiteľský smer. Po dobu šiestich rokov vyučoval hru na klavíri, keyboarde a gitare na umeleckej škole vo Veľkom Krtíši. Po súťaži vydal svoje CD s názvom Nádherný deň. Tiež sa stal zlatým Slávikom roku 2006.
V roku 2007 v muzikáli Traja mušketieri hral postavu d'Artagnana. Bol nominovaný na OTO 2007 a umiestnil sa na 2. mieste. V marci 2007 bol nominovaný na cenu Aurela v kategórii najlepší spevák. V septembri získal cenu SOZA za najhranejšiu pieseň roka „Dážď“. V máji 2007 zvíťazil s piesňou „Mám pocit“ na medzinárodnom hudobnom festivale Carphatia v Poľsku. Dostal nárok na vydanie CD s nákladom 200 000 kusov. V novembri 2007 vydal svoje druhé CD Žijem ako viem. V decembri znova získal titul Slávika a pieseň „Nemusíš sa báť“ sa stala hitom rok 2007.
V roku 2008 vyrazil na ďalšie turné spolu so skupinou Team po Slovensku aj Česku. Tiež vyhráva tretíkrát Zlatého Slávika. Aj napriek rodinným tažkostiam spieva naďalej.
V roku 2009 nastáva zmena v usporiadaní jeho hudobníkov, pôsobia pod kompaktnou skupinou PETER CMORIK BAND. Prihlasuje sa do Eurovízie s piesňou „Keď spíš“. Nepostupuje s ňou ale zo slovenského kola. V oktobri skupina PETER CMORIK BAND vydáva nové CD Jedno si želám s rovnomenným singlom, ktorý sa stal veľkým hitom.Na albume Jedno si želám,je aj piesen:"Mám ťa rád",ktorá sa stala 3.singlom a tiež velmi zaujala.

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

  • [1] - oficiálna stránka