Stratený symbol

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Stratený symbol
The Lost Symbol

Autor Dan Brown
Pôvodný jazyk angličtina
Krajina vydania USA
Nakladateľstvo originálneho vydania Bantam Press, A Random Hause Groupe Company
Dátum 1. vydania originálu 15. september 2009
ISBN 1. vydania originálu ISBN 9780385504225
Chronológia
Predchádzajúci diel Da Vinciho kód
Slovenské vydania knihy

Stratený symbol je román Dana Browna vydaný na jeseň roku 2009 pod názvom The Lost Symbol. Začiatkom roka 2010 bola preložená do slovenčiny. Ide o najočakávanejšie knižné dielo tohto roka. Už po prvých dňoch predaja kniha prekonávala rekordy v predajnosti.

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

Hlavnou postavou je profesor Langdon, ktorý vystupoval už v predchádzajúcich diela Dana Browna Da Vinciho kód a Anjeli a démoni. Profesor Langdon je pozvaný do Washingtonu. Tam ho pozýva jeho kamarát Peter Solomon. Peter Solomon je slobodomurár. Po príchode do Washingtonu však zistí ,že v Kapitole sa nechystá žiadna prednáška, kvôli ktorej prišiel. Navyše mu Peter nedvíha telefón. Hneď nato sa v kupole Kapitolu nájde ruka so zvláštnym prsteňom fénixa. Langdon hned spoznáva, že ruka patrí slávnemu slobodomurárovi. Mal´akh, Petrov únosca, Langdonovi oznámi, že Petra nezabije len v prípade, že nájde preňho dávne mystérie, čiže stratenú múdrosť slobodomurárov. Profesor Langdon sa snaží rozlúštiť dávnu legendu slobodomurárstva cez dešifrovanie rôznych znakov a symbolov.

Zaujímavosti[upraviť | upraviť zdroj]

Kniha sa dostala do čele predajnosti na Slovensku ešte skôr ako bola oficiálne vydaná v slovenčine. Rebríčky predajnosti viedla už v predpredaji.[1]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]