Trolejbusová doprava vo Vysokých Tatrách

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Trolejbusová doprava vo Vysokých Tatrách bola forma verejnej hromadnej dopravy vo Vysokých Tatrách, ktorá bola v prevádzke medzi rokmi 1904 a 1906.

Dejiny[upraviť | upraviť zdroj]

Na začiatku 20. storočia sa začali Vysoké Tatry turisticky rozvíjať, obmedzením sa stala absencia verejnej dopravy. Prvý tatranský hromadný dopravný prostriedok bol vlak, ktorý začal na trati Studený PotokTatranská Lomnica jazdiť od roku 1895. Od roku 1898 sa k nemu pripojila parná ozubnicová trať ŠtrbaŠtrbské Pleso.

Srdce Tatier Starý Smokovec bolo od dopravy stále odrezané. Podnikatelia Viliam Krieger a Vincent Matejka 2. augusta 1904 spustili trolejbusovú prevádzku (vtedy elektrobusovú) na linke PopradVeľký SlavkovStarý Smokovec. Trať mala 11 km a jej súčasťou bola jediná meniareň v Starom Smokovci, ktorú napájal vodný elektrický mlyn v obci Veľká. V tej dobe išlo o unikát, pretože vôbec prvý trolejbus na svete začal jazdiť iba o 4 roky skôr. Trať vedená náročným terénom sa príliš neosvedčila (hlavne v zimných mesiacoch) a podobné to bolo aj s vozidlami. Z tohto dôvodu bol prvý pokus o zavedenie hromadnej dopravy do centra Tatier ukončený zrejme v auguste 1906.

Vozový park[upraviť | upraviť zdroj]

Po celý čas prevádzky (2 roky) slúžili v prevádzke 3 trolejbusy typu Daimler-Stoll, ktoré mohli prepraviť až 20 osôb.

Súčasnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Pretože sa trolejbusy neosvedčili, bol v roku 1906 schválený projekt rovnakých podnikateľov na výstavbu železničnej trate s rozchodom 1000 mm na trase PopradStarý Smokovec. So stavbou sa začalo koncom roku 1907 a v roku 1908 bola spustená prevádzka úzkokoľajky. Dnes je vo Vysokých Tatrách v prevádzke okrem trate s normálnych rozchodom do Tatranskej Lomnice aj tato úzkorozchodná trať, ktorá bola predĺžená na Štrbské Pleso s odbočkou do Tatranskej Lomnice.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]