Wikipédia:Najlepšie články (kandidáti)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Najlepšie články (kandidáti)

Vymaž serverovú vyrovnávaciu pamäť

Award-star-gold-3d.png

Tu určíme, ktoré články označíme ako perfektné a posunieme ich na Wikipédia:Najlepšie články. Perfektný článok musí byť skutočne príkladný a veľmi dobrý wikipedický článok. Pozri aké kritéria by mal spĺňať perfektný článok.

Ak nominujete nejaký článok, očakáva sa, že budete bojovať o to, aby sa dostal medzi najlepšie. To znamená, že vaša by mala byť prvotná snaha o odstránenie nedostatkov. Ak nominujete vlastný článok, napíšte, prosím, poznámku vlastná nominácia. Snažte sa pridávať naraz iba jeden článok.

Heslá so spoločnou tematikou:

 • Zoznamy
 • Logy:
 • Pravidlá a odporúčania:


Procedúra


Pridanie nominácie
 • Umiestnite šablónu {{nčk}} na diskusnú stránku k nominovanému článku.
 • Odtiaľ, kliknite na text „tejto stránke“ nachádzajúci sa vo vete „...vyslovte námietky proti jeho zaradeniu na tejto stránke“.
 • Umiestnite ===[[názov nominovaného článku]]=== na začiatok.
 • Pod to napíšte dôvod nominácie.
 • Nakoniec, umiestnite {{Wikipédia:Najlepšie články (kandidáti)/názov nominovaného článku}} na začiatok zoznamu na tejto stránke.
 • Pre kontrolu automaticky generovaný zoznam diskusií , v ktorých je umiestnená {{nčk}}


Podpora a námietky

Prosím prečítajte si celý článok predtým ako ho podporíte alebo sa vyslovíte proti nominácii.

 • Ak súhlasíte s nomináciou, napíšte {{Za}} (zobrazí Symbol support vote.svg Za) spolu s dôvodmi.
 • Ak ste proti nominácii, napíšte {{Proti}} resp. {{Neutral}} (zobrazí Symbol oppose vote.svg Proti resp. Symbol neutral vote.svg Neutral) spolu s dôvodmi. Každú námietku musí sprevádzať špecifické zdôvodnenie, na základe ktorého je možné článok opraviť. Ak neexistuje nič, čo by sa dalo urobiť pre „opravu“ článku, námietka nebude braná do úvahy.
 • Ak chcete odstrániť námietku, radšej ako ju vymazať, odpoznámkujte ju (funkciou <s>...</s>).


Kritéria pre potvrdenie/zamietnutie nominácie

Pripomienkovanie nominácii trvá jeden mesiac. Aby sa článok mohol posunúť medzi najlepšie musí získať podporu aspoň troch redaktorov a všetky pripomienky v námietkach, týkajúcich sa obsahu článku (nie formálne) musia byť odstránené alebo zavrhnuté.

Kandidát bez referencií bude automaticky vyradený z procesu nominácie.

Ak po uplynutí jedného mesiaca článok získa potrebnú podporu a neostanú žiadne otvorené námietky, zapíše sa medzi najlepšie články a presunie do logu. Ak sa počas tejto doby neodstránia vymenované nedostatky, článok sa odstráni z nominácií a presunie sa do neschválených.

Nominácie[upraviť | upraviť zdroj]

Veľká medvedica[upraviť | upraviť zdroj]

Po viac ako ročnej pauze opäť vlastná nominácia na astronomickú tému. Článok je založený na texte, ktorý vznikol mojou pôvodnou a mnohoročnou prácou s cieľom pokryť tému v celej šírke. Ide možno o trošičku odbornejšiu, ale súčasne veľmi známu tému – o jedno z najznámejších súhvezdí našej oblohy. Veľmi som sa snažila to spracovať a vysvetliť čo najzrozumiteľnejšie aj laikovi a prispôsobiť obsah podmienkam Slovenska. Článok je plný pekných alebo názorných obrázkov, oreferovaný zdrojmi, ktoré boli skutočne preštudované, a (vďaka Wizzardovi :-)) aj pomerne zamodrený. Mimochodom, táto téma, hoci existuje vo veľkom množstve jazykových mutácií, nemá hviezdičku na žiadnej inej wiki a pokiaľ viem, ani nijaké iné súhvezdie na žiadnej wiki sa nikdy nestalo Najlepším článkom. O to väčšia výzva, aby sa to prvýkrát podarilo práve u nás! --Eryn Blaireová (diskusia) 13:17, 28. október 2014 (UTC)

Beriem späť tú časť o tom, že nijaké súhvezdie sa nikdy nestalo najlepším článkom. Stalo, ale Veľká medvedica to nebola a každopádne dúfam, že to v pohľade na jeho nomináciu nič nemení. :-) --Eryn Blaireová (diskusia) 10:15, 29. október 2014 (UTC)

Za[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za Lalina (diskusia) 00:13, 31. október 2014 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg Za --–MRunner 21:25, 8. november 2014 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg Za Pe3kZA (diskusia) 21:30, 8. november 2014 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg Za --BT 22:48, 8. november 2014 (UTC)
 5. Symbol support vote.svg Za--Lišiak (diskusia) 01:15, 22. november 2014 (UTC)
 6. Symbol support vote.svg Za--Mikulas1 (diskusia) 07:10, 22. november 2014 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

Symbol oppose vote.svg Proti

Neutral[upraviť | upraviť zdroj]

Symbol neutral vote.svg Neutral

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Článok je dobre spracovaný. Gratulujem, Eryn. Napriek dobrému zdrojovaniu ostávajú niektoré pasáže bez zdroja. Inak dobrá práca!--Jetam2 (diskusia) 14:13, 28. október 2014 (UTC)

Vďaka. Nuž, zdroje sú prispôsobené možnostiam. Niekde musela byť veľká časť čerpaná len z jedného, iné informácie sa zase často opakovali...--Eryn Blaireová (diskusia) 10:15, 29. október 2014 (UTC)

Astronómia je asi jediná oblasť, ktorá išla vždy mimo mňa (aj keď dokumenty si rada pozriem), takže som skončila pri vedomostiach ZŠ. Ak to môžem posúdiť, klobúk dolu, Eryn. Myslím si, že odkazy na hlavné články sú zbytočné, lebo tie sú oveľa menšie, nanajvyš tak rovnaké.--Lalina (diskusia) 00:13, 31. október 2014 (UTC)