Česko Slovensko má talent

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Česko Slovensko má talent
Známe tiež ako Československý Talent
Typ relácie Talentová súťaž
Tvorca Spojené kráľovstvo Simon Cowell
Moderátori Martin "Pyco" Rausch
Jakub Prachař
Porota Bývalí:
Ján Kraus (2010)
Martin Dejdar (2011-2012)
Súčasní:
Jaro Slávik (2010-)
Lucie Bílá (2010-)
Leoš Mareš (2013-)
Počet sérií 3+1
Počet epizód 14+13+17+?
Produkcia
Produkčná spoločnosť FremantleMedia
Vysielanie
TV jeseň 2010-
TV Prima
TV JOJ
Chronológia
Predošlé relácie Česko: – 
Slovensko: Slovensko má talent
Externé odkazy
Oficiálna webstránka

Česko Slovensko má talent je televízny projekt slovenskej TV JOJ a českej Prima TV. Projekt je česko-slovenskou verziou šou Got Talent. Vysiela sa od 29. augusta 2010. Pôvodne chcela tento projekt vysielať TV Markíza, lenže si naňho zabudla uplatniť opciu.[1]

Súťaž sa skladá z niekoľkých častí:

  • V prvej časti každý prihlásený súťažiaci predvedie svoj talent pred porotou. Tieto castingy sú neverejné a v televízii nevysielané. Porota rozhodne o tom, kto sa predstaví v druhej časti – divadle.
  • Zábery z divadla sú vysielané v televízii a sú sprístupnené pre verejnosť. Porota rozhoduje o postupujúcom hlasovaním. Ak traja alebo dvaja porotcovia povedia "áno", súťažiaci postupuje. Ak traja alebo dvaja porotcovia povedie "nie", súťažiaci vypadáva a v súťaži končí. Porota tiež môže predčasne ukončiť vystúpenie stlačením "bzučiaka", ale je nutné aby sa všetci traja porotcovia takto vyjadrili.
  • V tretej časti porota určí semifinalistov (v 1. sérii 56+3, v 2. sérii 27, v 3. sérii 17+1 (určený hlasujúcimi)). Táto časť sa prezýva "Veľký tresk".
  • Štvrtá časť je prvá fáza ktorá je vysielaná naživo. V každom semifinále (v 1. sérii 7 semifinále, v 2. sérii 3 semifinále, v 3. sérii 2 semifinále) predvedú súťažiaci svoj talent, ich vystúpenie môže byť stopnuté porotou ako v divadle (v ČSMT táto situácia ešte nenastala). O postupujúcom rozhodujú diváci zaslaním SMS a porota. V 1. sérii postúpil do finále prvý v SMS hlasovaní a víťaz duelu druhého s tretím v SMS hlasovaní o ktorom rozhodla porota (hlasovaním, každý porotca dá hlas svojmu favoritovi). V 2. sérii v 1. a 2. semifinále postúpili do finále prvý dvaja v SMS-hlasovaní a víťaz duelu tretieho so štvrtým v SMS hlasovaní o ktorom rozhodla porota (rovnako ako v 1. sérii). V 3. semifinále postúpili rovnako prvý dvaja v SMS hlasovaní, ďalšieho určila porota z tretieho až piateho v SMS-hlasovaní. Zvyšní dvaja išli do duelu ako v predošlých semifinálových večeroch. V 3. sérii v 1. semifinále postúpili traja najlepší v SMS hlasovaní, štvrtého určila porota v dueli štvrtého s piatym, v 2. semifinále postúpili štyria najlepší v SMS hlasovaní, piateho určila porota v dueli piateho s šiestym.
  • Vo finále rozhodujú už iba SMS-hlasujúci. Víťaz SMS-hlasovania sa stal víťazom celej súťaže.

Série[upraviť | upraviť zdroj]

Séria Pôvodne vysielané Porota Moderátori Víťaz
Premiéra série Finále série
1 29. august 2010 28. november 2010 Jaro Slávik
Lucie Bílá
Jan Kraus
Martin "Pyco" Rausch
Jakub Prachař
Dae Men (akrobacia)
2 4. september 2011 27. november 2011 Jaro Slávik
Lucie Bílá
Martin Dejdar
Atai Omurzakov (scénický tanec)
3 9. september 2012 25. november 2012 Jozef Pavlúsik (operný spevák)
4 15. september 2013 8. december 2013 Jaro Slávik
Lucie Bílá
Leoš Mareš
Miroslav Sýkora (operný spevák)

Galéria[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. KRASKO, Ivan. Joj zobrala Markíze Got Talent. Šou urobí s Primou [online]. etrend.sk, 2010-04-13, [cit. 2014-02-20]. Dostupné online.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]