Preskočiť na obsah

40 Wall Street: Rozdiel medzi revíziami

Pridaných 59 bajtov ,  pred 15 rokmi
chýba zhrnutie úprav
(Nová stránka: right|thumb|40 Wall Street, pohľad z východnej strany '''40 Wall Street''' je adresa, na ktorej sa nachádza mrakodrap, ktorý v čase otvoreni...)
 
Bez shrnutí editace
'''40 Wall Street''' je adresa, na ktorej sa nachádza [[mrakodrap]], ktorý v čase otvorenia slúžil ako sídlo spoločnosti [[The Bank of the Manhattan Company]]. Neskôr sa stal známy číselnou adresou, keď sa jeho prvý nájomca zlúčil s [[Chase National Bank]], aby spolu vytvorili [[Chase Manhattan Bank]]. Budova sa stala známou ako '''The Trump Building'''.
 
Je to 70-poschodový mrakodrap na [[Manhattan]]e, dokončený bol v roku [[1930]] iba po 11 mesiacoch výstavby. Nachádza sa na severnej strane [[Wall Street]], medzi ulicami [[Nassau Street]] a [[William Street]]. Vrchol dosahuje výšku 282,5 m a veľmi krátko to bola najvyššia budova na svete, ktorú neskôr prekonal [[Chrysler Building]], ktorý bol dokončený v rovnakom roku. Dnes je známa aj ako '''Trump Building''', po rekonštrukcii v roku [[1996]], ktorú zabezpečil Donald Trump, ktorý ju kúpil. V roku [[1998]] bola zaradená medzi pamiatky mesta. V súčasnosti je to piata najvyššia budova v New Yorku.
 
{{architektonický výhonok}}
113 817

úprav