Osobný automobil: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 514 bajtov ,  pred 14 rokmi
chýba zhrnutie úprav
d (k)
Bez shrnutí editace
'''Osobný automobil''' alebo '''osobné motorové vozidlo''' alebo hovorovo '''osobné auto''' je automobil kategórie [[M1]], čiže [[motorové vozidlo]] najmenej so štyrmi kolesami určené určené na prepravu sediacich osôb a ich batožín, ktoré má najviac deväť miest na sedenie, vrátane miesta pre vodiča, a celkovú hmotnosť neprevyšujúcu 3,5 t, a ktorého priestor na batožiny nie je väčší ako priestor na prepravu osôb (pozri Vyhláška 116/1997 Z.z.; Zákon o DPH; Smernica Rady 70/156/EHS; zákon 725/2004 Z.z.).
'''Osobný automobil''' je najrozšírenejší, najpoužívanejší a najdostupnejší typ [[automobil]]u. Tieto automobily sa rozdeľujú podľa mnohých kritérií do skupín, napríklad podľa tvaru [[karoséria|karosérie]] , podľa typu [[motor|motora]], pohonu alebo paliva. Väčšina svetových automobiliek vyrába práve osobné automobily. Medzi najväčšie automobilky patrí napríklad japonská [[Toyota]], americký [[General Motors]] alebo nemecký [[Volkswagen]].
'''OsobnýJe automobil''' jeto najrozšírenejší, najpoužívanejší a najdostupnejší typ [[automobil]]u. Tieto automobily sa rozdeľujú podľa mnohých kritérií do skupín, napríklad podľa tvaru [[karoséria|karosérie]] , podľa typu [[motor|motora]], pohonu alebo paliva. Väčšina svetových automobiliek vyrába práve osobné automobily. Medzi najväčšie automobilky patrí napríklad japonská [[Toyota]], americký [[General Motors]] alebo nemecký [[Volkswagen]].
 
{{Výhonok}}
 
[[Kategória:Autá]]
[[de:Personenkraftwagen]]
131 809

úprav

Navigačné menu