Oracle Corporation: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 1 186 bajtov ,  pred 14 rokmi
nedokončené
(nedokončené)
Keďže počítače pod ktorými chodí Oracle často majú 8 a viac procesorov, cena softwareu sa môže vyšplhať na viac státisíce dolárov. [[Celková cena]] to však môže presiahnuť, pretože databázy Oraclu obvykle vyžadujú skúsených a trénovaných databázových administrátorov pre vhodné spravovanie. Kvôli veľkému inštalačnému základu produktov a dostupných tréningových kurzov, je špecialistov na oracle viac ako odborníkov na menej používané databázy. Oracle frekventovane poskytuje špeciálne tréningy pre databázových administrátorov.
Pre Linux má Oracle certifikovanú konfiguráciu pre viac komerčné [[distribúcie Linuxu]] ( [[RedHat Enterprise Linux 3 a 4, SuSe SLES8 a 9]], [[Asianux]] ) ktoré stoja v rozmedzí od pár stovák dolárov do pár tisíc dolárov za rok ( závisí od architektúre procesora a od zakúpeného balíčka podpory ). Dá sa vyhnúť plateniu za tieto distribúcie pouyitím free alternatív ako nejaké Red Hat Enterprise Linux klony ( ako [[CentOs]] alebo [[White Box Linux]]). Oracle tiež spoľahlivo beží na nepodporovaných distribúciách.
 
== Konkurencia ==
 
V roku 1990, spoločnosť Oracle prepustila 10% (okolo 400 ľudí) z práce kvôli finančnej situácii.
Táto kríza takmer vyústila do bankrotu spoločnosti. Vznikla pre Oracle "up-front" stratégiu marketingu, v ktorom naliehali aby si potencionálny zákazníci kupovali čo možno najväčšie množstvo softvéru na raz. Zákazníci si rezervovali licencie dopredu a tak zvyšovali svoje bonusy. Tu nastal problém keď sa platby potom neuskutočnili. Oracle musel následne zdvojnásobiť svoje príjmy a tiež vyriešiť právne [http://en.wikipedia.org/wiki/Class_action veci] ohľadne nadhodnotenia svojich príjmov. Ellison by neskôr povedal že Oracle spravil "an incredible business mistake" (obrovský obchodný omyl).
 
Napriek tomu IBM dominoval v hlavnom prúde na trhu s relačnými databázovými systémami so svojimi
DB2 a SQL/DS produktmi. Oddialil vstup relačných databáz na trh pre Windows a Linux. Vďaka týmto "pootvoreným dvierkam" Sybase, Oracle, a Informix (eventuálne aj Microsoft) dominovali na trhu jedno-procesorových počítačov.
 
V tomto čase Oracle technologicky zaostal za [http://en.wikipedia.org/wiki/Sybase Sybase].
 
== Externé odkazy ==
Anonymný používateľ

Navigačné menu