Vancouverov ostrov: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
[[Obrázok:Victoriadoubledecker.JPG|right|thumb|180px|Dvojposchodový autobus [[Alexander Dennis Enviro 500]] s predným závesom na bicykel je jedným z dvojposchodových autobusov, ktoré sa používajú v meste ''Victoria'']]Mesto Victoria na ostrove Vancouver je jedným z mála miest v Severnej Amerike, kde sa vo verejnej doprave používajú dvojposchodové ([[double decker]]) autobusy. Sú súčasťou autobusovej dopravy oblasti Veľkej Victorie.
 
Ako sa Victoria, hlavné a najväčšie mesto na ostrove rozširuje, stáva sa automobilová premávka problematickou. Zápchy počas dopravnej špičky sa nepodarilo vyriešiť úpravou ciest medzi Victoriou a mestami na západnom pobreží ostrova a výstavba nových domov a zariadení, ako napríklad golfového strediska Bear Mountain spôsobuje, že nárast dopravy na silniciachcestách bude v nasledujúcich rokoch vážny problém.
 
Už viac ako sto rokov sa objavujú návrhy na výstavbu mosta, ktorý by spojil ostrov s pevninou. Vzhľadom na extrémnu hĺbku úžiny [[Strait of Georgia]] a potencionálny výskyt [[Zemetrasenie|seizmickej]] aktivity, by výstavba mostu alebo tunela čelila monumentálnym nárokom na ich inžinierske vyprojektovanie, bezpečnosť, dopady na životné prostredie a astronomickú cenu.
Anonymný používateľ

Navigačné menu