Wikipédia:Príručka/Formátovanie: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
:'''Kosatka dravá''' (''Orcinus orca''), v angličtine známa ako ''killer whale'' čiže ''veľryba zabijak'', je najväčším členom čeľade [[delfínovité]].
 
Inou konvenciou vo Wikipédii je použitie ''kurzívy'' pre názvy kníh, filmov a názvy počítačových hier. Ak sa o názve knihy alebo filmu zmieňujeme po prvýkrát použijeme '''''tučnú kurzívu'''''. Napríklad článok ''[[Tibetská kniha mŕtvychmrtvych]]''
 
:'''''Tibetská kniha mrtvych''''' základné dielo tibetského budhizmu, ktorého autorstvo sa pripisuje [[Padmasambhava|Padmasambhavovi]]. Je to budhistický text tantrickej tradicie.
 
===HeadingsNadpisy anda subheadingspodnadpisy===
Používanie nadpisov a podnadpisov je jednoduchá cesta ako vylepšiť organizáciu článku. Ak článok pojednáva o dvoch alebo viac rôznych témach, tak môžete článok rozdeliť pomocou nadpisov pre každú tému jedna [[Wikipédia:sekcia]].
Headings and subheadings are an easy way to improve the organization of an article. If you can see two or more distinct topics being discussed, you can break up your article by inserting a heading for each [[Wikipedia:section|section]].
 
Nadpisy môžete vytvoriť takto:
Headings can be created like this:
*<tt><nowiki>==TopNadpis levelnajvyššej headingúrovne==</nowiki></tt> (2 equalsznaky signs"rovná sa")
*<tt><nowiki>===SubheadingPodnadpis===</nowiki></tt> (3 equalsznaky signs"rovná sa")
*<tt><nowiki>====AnotherO levelúroveň downnižšie====</nowiki></tt> (4 equalsznaky signs"rovná sa")
*<tt><nowiki>=====AnotherO levelúroveň downešte nižšie=====</nowiki></tt> (5 equalsznakov "rovná signssa")
 
Ak má článok aspoň 3 nadpisy, bude automaticky vygenerovaný obsah. Vyskúšajte vytvoriť nadpis na [[/pieskovisko/|pieskovisku]]. Bude automaticky pridaný do obsahu pre túto stránku.
If an article has at least three headings, a table of contents will be automatically generated. Try creating a heading in this page's [[/sandbox/]]. It will be automatically added to the table of contents for the page. When you're done, click below to continue.
 
===Indenting===
3 768

úprav

Navigačné menu