Jimmy Chamberlin: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 49 bajtov ,  pred 13 rokmi
chýba zhrnutie úprav
d (preklepy)
No edit summary
'''Jimmy Chamberlin''' (narodený* [[10. júna]] [[1964]] je americký bubeník, textár a producent známy ako jeden zo zakladajúcich členov a bubeník skupiny [[The Smashing Pumpkins]].
 
== Detstvo ==
 
Rodným menom James Joseph Chamberlin sa narodil [[10. júna]] [[1964]] v americkom meste [[Jolliet]] v [[Illinois]]. Odmalička bol vedený k hudbe, kedže jeho otec a starší brat hrávali v miestnych jazzových kapelách. Učil sa najmä jazzovým, ale aj latino či brazílskym technikám hry na bicie.
V pätnástich odišiel z domu a začal hrávať v niekoľkých miestnych kapelách. Napriek slušnému zárobku ho otec donútil ísť na univerzitu, kde študoval iba jeden rok, pretože nemal pri kapele na učenie čas. Odišiel z univerzity a našiel si prácu u švagra v stavebnej firme.
 
== The Smashing Pumpkins ==
 
Koncom leta [[1988]] hľadali [[Smashing Pumpkins]] niekoho na post bubeníka. Priateľ Billyho Corgana im predstavil práve Jimmyho. Napriek počiatočným rozpakom a faktu, že sa Jimmy vôbec nevyznal v rockovej scéne, bol predbežne prijatý. Naučiť sa ich skladby mu nerobilo vôbec problém
a tak mohli [[Smashing Pumpkins]] vystúpiť prvýkrát zo živím bubeníkom a nie s automatom
 
== Po The Smashing Pumpkins ==
 
V rokoch [[2001]] až [[2003]] pracoval spolu z Billy Corganom v skupine [[Zwan]]. Skupina stihla vydať iba jeden album [[Mary Star of the Sea]], než sa rozpadla. Chamberlinov vlastný projekt [[Jimmy Chamberlin Complex]] vznikol v roku [[2004]] a v [[2005]] bol vydaný album [[Life Begins Again]].
 
== Reunion ==
 
[[Billy Corgan]] oznámil [[21. júna]] [[2005]] cez článok v [[The Chicago Tribune]] svoj plán na znovuzaloženie skupiny a ponuku na účasť bývalým členom. Na túto mu odpovedal iba Jimmy Chamberlin a tak sa podarilo po piatich rokoch [[The Smashing Pumpkins]] znovu obnoviť. V [[2006]] začali sami, bez ostatných pôvodných členov, pracovať na novom albume, ktorý bol pod názvom [[Zeitgeist]] vydaný [[10. júla]] [[2007]]. Začiatkom roka [[2008]] bolo vydané EP [[American Gothic]] obsahujúce štyri piesne. Od roku [[2005]] až do súčasnosti pracuje Jimmy Chamberlin spolu s Billym Corganom iba ako duo.
 
== Externé odkazy ==
 
*[http://www.jimmychamberlin.com oficiálna webstránka]
 
*[http://www.smashingpumpkins.com The Smashing Pumpkins]
*[http://www.jimmychamberlincomplex.com Jimmy Chamberlin Complex]
 
[[Kategória:Hudobníci USA]]
*[http://www.jimmychamberlincomplex.com Jimmy Chamberlin Complex]
[[Kategória:Narodenia v 1964]]
113 794

úprav

Navigačné menu