Přeskočit na obsah

Diskusia s redaktorom:Wizzard: Rozdiel medzi revíziami

d
:::Liszt povedal, že je Uhor nie Maďar a mestá v Uhorsku sa v 13. storočí nevolali dnešným maďarským názvom a väčšina ani nemá doložený vôbec nijaký maďarský názov, a keby aj mala tak úradný jazyk bola latinčina a nie maďarčina (ktorá ani ako spisovný jazyk ešte neexistovala.)... ak ti to drahý chorobný nacionalista ešte náhodou nedošlo. Takže si tieto svoje patetické žvásty, v ktorých nesedí ani jedno písmeno choď trepať niekde na stránku maďarských nacionalistov. Nechápem prečo to tu zamoruješ. [[Redaktor:Bronto|Bronto]] 23:51, 18. apríl 2009 (UTC)
::::Liszt povedal, ze je Uhor? A vies mi to potvrdit aj z nezavisleho (t.j. zo stranky, ktora nezavana slovenskym nacionalizmom a najlepsie ani madarskou zaujatostou) zdroja? Lebo zatial vyraz "Uhor" som pocul a videl len v ceskych a slovenskych zdrojoch. V inych jazykoch tento vyraz ani neexistuje. Ja som jeden, celkom objektivny zdroj uz [http://books.google.com/books?id=lCw4cxHmpgYC&pg=PA48&lpg=PA48source=bl&ots=Y8G0z8qc0o&sig=ZR_7pOZOnBLTbXLZP3Fv4mstw4c&hl=hu&ei=_CXrSdOAGsS8_Aal4cHdAw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1#PPA48,M1 nasiel]. A jasne, ze v 13. storoci mesta nemali madarske nazvy, lebo madarcina ako uradny jazyk sa zaviedol az niekedy zaciatkom 19. storocia. Dnesna forma madarskeho spisovneho jazyka vzniklo asi v 15-16. storoci, predtym sa totiz v madarcine ani nepisalo (Janus Pannonius napriklad bol vyznamnym madarskym basnikom, ktory pisal vylucne v latincine za panovania krala Matiasa). Ale o fakte, ze mesta mali prevazne madarske mena svedci aj fakt, ze oficialne nazvy miest boli vacsinou polatincene nazvy ich povodnych mien. Napriklad Posonium, ktoremu sa vtedy nadavalo Poson (som zvedavy, ci uhadnes, o ktore mesto sa jedna).
::::Inac osobne urazky k inteligentnej diskusii naozaj nepatria. Na stranku madarskych nacionalistov nechodim, lebo oni su tiez zaujati a nie su schopni viest objektivnu diskusiu. A ked si myslis, ze v mojich "patetickych zvastoch", v(...) ktorych "nesedi ani jedno pismeno", tak bolo by dobre, keby si si aj zdovodnil, ze preco. [[Redaktor:CoolKoon|CoolKoon]] 13:31, 19. apríl 2009 (UTC)
 
 
78

úprav