Mafiáni (film): Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odobraných 1 454 bajtov ,  pred 11 rokmi
d
Verzia používateľa Locco (diskusia) bola vrátená, bola obnovená verzia od Sz-iwbot
d (Verzia používateľa Locco (diskusia) bola vrátená, bola obnovená verzia od Sz-iwbot)
 
Vo filme hrá Henryho Hilla Ray Liotta, Robert De Niro je Jimmy Conway, Joe Pesci, ktorý za rolu sociopatického Tommyho DeVita dostal Oscara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe, Lorraine Bracco je Karen Hill a Paulieho Cicera si zahral Paul Sorvino.
 
== Príbeh ==
{{spoiler}}
Henry ako malý vždy obdivoval gangstrov, mafiánov. Mohli si robiť čo chceli, mali kopu peňazí. Už ako 13 ročný sa s nimi dal dokopy, nechodil do školy a pomáhal s menšími službami miestnym gangstrom.
Postupne sa pozoznamoval s najväčšími a najvplynejšími mafiánmi a svojou prácou si u nich získal dobré meno. Ešte nemal ani 18 a už sa dostal pred súd za nepovolený predaj cigariet, ale ľudia pre ktorých pracoval ho s toho bez problémov dostali. A kedže pri súde nepovedal ani slovko zapáčil sa aj jednému z hlavných gangstrov Paulovi Cicerovi a ten ho zobral pod svoje krídla. Postupne sa vypracoval, skamarátil sa s Jimim a Tomym. Spolu s nimi robil rôzne obchody a keďže Jimi už mal v tejto brandži dobré skúsenosti a vedel sa obracať zarobili si aj pekný balík peňazí. Henry tiež nebol žiadne béčko a mal skvelé nápady no a Tomi bol niečo také ako ich bitkár. Henry si postupne založil rodinu, mal 2 dcéry, manželku a žil slušným životom. Postupne sa to ale začalo komplikovať, našiel si milenku, často nebol doma a žena ho zato podozrievala a to nebolo dobre pre obchod lebo mohla čo-to prezradiť. Jeho kolegovia mu dohovoria aby si to dal v rodine dokopy, no ale skôr ako sa mu to podarí sa dostane do basy. Pri jednom kšefte zbili chlapa čo im dlhoval peniaze, no ten chlap mal sestru ktorá pracovala pre FBI a všetko prezradila polícii.
 
==Herci==

Navigačné menu