Airbus A340: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridané 4 bajty ,  pred 11 rokmi
*A340-311 spoločnosti [[Virgin Atlantic Airways]] bol [[5. novembra]] [[1997]] prinútený pristáť na londýnskom [[Letisko Heathrow|letisku Heathrow]] s pravým podvozkom zatiahnutým. Pri pristávaní skolaboval aj ľavý podvozok. Všetkých 100 cestujúcich bolo nezranených a lietadlo bolo počas 28 dní opravené.
*Podvozok stroja A340-211 spoločnosti [[Sabena]] skolaboval počas pristáta na [[Letisko Brusel|bruselskom letisku]] [[29. august]]a [[1998]]. Pravá vodorovná chvostová plocha bola zničená.
* [[9. apríl]]a [[2004]] A340-313X spoločnosti [[Emirates]] vyšlo z dráhy pri vzlete z medzinárodného letiska v [[Johannesburg]]u. Obaja piloti neboli zvyknutí na túto ľahšiu variantu Airbusu. Pri príkaze „zdvihnúť“ pilot pritiahol riadiaci joystick. Podľa správy aeroliniek sa ale „približne šesť alebo sedem sekúnd nos lietadla nepohol hore“<ref>{{cite web|url=http://www.fsaviation.com/~airvideo/a340/operators/incidents/incidents.html|title=fsaviation.com}}</ref>. Nos sa nakoniec hore pohol, ale lietadlo sa ešte od zeme neodlepilo. Posádka počula hluk, nastavila výkon motorov na maximum a asi po dvoch sekundách lietadlo vzlietlo<ref>{{cite web|url=http://www.findarticles.com/p/articles/mi_m0UBT/is_4_19/ai_n9476427|title=Emirates A340 Overrun at Johannesburg Still Unexplained|date=31. január 2005}}</ref>. Správa letiska oznámila, že 25 prahových a približovacích svetiel a povrch vzletovévzletovej dráhy boli poškodené, keď lietadlo prešlo koniec dráhy 21R. Vypočítaná rýchlosť odlepenia nosového podvozku bola očividne príliš nízka, a tak systém fly-by-wire radšej držal lietadlo na zemi ako by riskoval pretočenie. Pilot už pred tým, počas lietania na simulátore, dostal zlé inštrukcie o rýchlosti potrebnej k odlepeniu nosového podvozku. Po vyšetrení udalosti za to Airbus kritizoval spoločnosť [[Emirates]].
 
== Objednávky a hlavný používatelia ==
1 950

úprav

Navigačné menu