Predzosilňovač: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 147 bajtov ,  pred 12 rokmi
štylistika, wikilinky, kategórie, výhonok
({{Na úpravu}})
(štylistika, wikilinky, kategórie, výhonok)
'''Predzosilňovač''' alebo tiež '''korekčný predzosilňovač''' je elektronické zariadenie, ktoré sa používa v kvalitných [[zosilňovač]]och. Jeho úlohou je zosilniť vstupné [[napätie]] tak, aby bolo vhodné na ďalšie spracovanie.
{{Na úpravu}}
 
Korekčné predzosilňovače sú elektronické zariadenia, ktoré sa používajú v kvalitných nf zosilňovačoch. Majú za úlohu zosilniť vstupné napätie tak, aby bolo vhodné na ďalšie spracovanie. Predzosilňovače najčastejšie obsahujú regulátor hlasitosti, symetrie, výšok a basov. Moderné [[integrovaný obvod|integrované obvody]] umožňujú realizáciu kvalitného stereofónneho[[stereo]]fónneho predzosilňovača s jednoduchými [[potenciometer|potenciometrami]]. Sú ovládané [[jednosmerné napätie|jednosmerným napätím]], ktoré vytvárajú potenciometre. Výhoda takýchto predzosilňovačoch je, že [[signál]] cez jednotlivé potenciometre neprechádza. To znamená, že môžu byť od integrovaných obvodov ľubovoľne vzdialené.
<br>Predzosilňovače musia mať malý [[šum]] a veľký odstup cudzích napätí, lebo zosilňujú signál, ktorý ma veľmi malé napätie. Vzhľadom k [[impedancia|impedancií]] zdroja signálu by mal mať predzosilňovač veľkú vstupnú a malú výstupnú impedanciu k porovnaniu s impedanciou záťaže.
 
 
{{elektronický výhonok}}
 
 
[[Kategória:Elektronika]]

Navigačné menu