Přeskočit na obsah

XML: Rozdiel medzi revíziami

Pridaných 11 bajtov ,  pred 12 rokmi
gramatika
(gramatika)
(gramatika)
PHP podporuje množinu funkcií, ktoré sa používajú pre zápis aplikácií XML založených na jazyku PHP. Tieto funkcie sa dajú používať k čítaniu správne štruktúrovaných dokumentov XML. Parser XML v PHP spracováva tok dát. Ešte pred analyzovaním dokumentu sa parseru zaregistrujú rôzne obslužné funkcie. Dokument XML sa parseru odovzdáva po častiach a ako parser spracováva dokument a rozoznáva rôzne uzly, volá príslušné zaregistrované funkcie. Pokiaľ je dokument správne štruktúrovaný ale neplatný, nezobrazí parser žiadne chyby ani varovania.
 
Rozšírenie XML jazyka PHP podporuje znakovú sadu Unicode prostredníctvom rôznych kódovaní znakov. Existujú dva typy kódovania znakov: zdrojové kódovanie a cieľové kódovanie. Zdrojové kódovanie sa používa pri čítaní dokumentov XML. Východzím zdrojovým kódovaním používaným jazykom PHP je ISO-8859-1. Cieľové kódovanie sa vykonáva, keď PHP predávaodovzdáva dáta zaregistrovaným funkciám. Cieľové kódovanie ovplyvňuje znakové dáta aj názvy značiek a ciele inštrukcií spracovania.
 
Akonáhle parser XML narazí na znaky mimo rozsah, ktoré dokáže zdrojové kódovanie reprezentovať, vráti chybu. Pokiaľ PHP nájde v preloženom dokumente XML znaky, ktoré sa nedajú reprezentovať vo vybranom cieľovom kódovaní, nahradí ich otáznikmi.
[[vi:XML]]
[[zh:XML]]
predáva
Anonymný používateľ