Canon (spoločnosť): Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
aktualizácia, wikilinky
d (Verzia používateľa AM (diskusia) bola vrátená, bola obnovená verzia od Chiak)
(aktualizácia, wikilinky)
{{Nihongo|'''Canon Inc.'''|キヤノン株式会社|Kjanon Kabušiki Gaiša}} ({{tyo|7751}}, {{nyse|CAJ}}) je [[japonská spoločnosť]], ktorá sa špecializuje na zobrazovacie a optické produkty, zahŕňajúce [[fotoaparát]]y, [[fotokopírka|fotokopírky]] a [[počítačová tlačiareň|počítačové tlačiarne]]. Sídlo má na 30-2, [[Shimomaruko]] 3-chome, [[Ota-ku]], [[Tokio]].
 
'''Canon Europe''' je dcérska spoločnosť japonskej spoločnosti Canon Inc. Tá je popredným svetovým poskytovateľom zobrazovacích riešení. Pôsobí v 120 krajinách vo svete vrátane Slovenska a zamestnáva viac ako 11 000 ľudí.
 
Spoločnosť Canon bola založená v roku 1937 s cieľom ponúkať zákazníkom najkvalitnejšie fotoaparáty dostupné na trhu. Zaujatie obrazom ju podnietilo rozšíriť vlastné technológie aj do mnohých ďalších trhových segmentov. Etablovala sa ako jeden z popredných svetových dodávateľov spotrebiteľských a podnikových riešení spracovania obrazu. Ponúka široký sortiment produktov od digitálnych kompaktných fotoaparátov a zrkadloviek, cez televízne kamery a prenosné röntgenové prístroje až po multifunkčné a produkčné tlačiarne, pre ktoré poskytuje podporu a servisné služby.
Canon dlhodobo vynakladá investície do výskumu a vývoja a ponúka inovačné technológie.
 
Súčasťou podnikovej kultúry spoločnosti Canon je spoločenská zodpovednosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Tento postoj je pevne zakotvený v celopodnikovej filozofii Kyosei – „Spoločne žiť a pracovať pre všeobecné blaho“.
 
== Pozri aj ==
== Externé odkazy ==
* [http://www.canon.com/ Canon official site]
* [http://www.canon-europe.com/ Canon Europe official site]
* [http://www.canon.sk/ Canon Slovakia official site]
* [http://www.canon.com/camera-museum/ Canon's Online Camera Museum]
 
6

úprav

Navigačné menu