Metlobal: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 21 bajtov ,  pred 11 rokmi
štylistika
d (iné projekty)
(štylistika)
'''Metlobal''' je fiktívny šport zo [[Harry Potter (knihy)|seriálu kníh o Harrym Potterovi]]. Hráči sa pohybujú vzduchom na lietajúcich metlách. Jedno družstvo má sedem hráčov: 3 triafačov, 2 odrážačov, 1 strážcu a 1 stíhača. Hrá sa so štyrmi loptami:
{{Na úpravu}}
* dorážačka - v hre sú dve; odrážači odrážajú dorážačky od svojich hráčov a odrážajú ich na súperov tím
'''Metlobal''' je fiktívny šport na metlách zo [[Harry Potter (knihy)|seriálu kníh o Harrym Potterovi]]. Jedno družstvo má sedem hráčov. 3 triafačov, 2 odrážačov 1 strážcu a 1 stíhača. Hrá sa so štyrmi loptami. 2 dorážačkami, ktoré sa snažia odtrhnúť niekomu hlavu. Odrážači odrážajú dorážačky od svojich hráčov a odrážajú ich na súperov tím. Triafačku si družstvo prehadzuje a snaží sa hodiť ich do jednej z troch kovových obručí. Strážca sa snaží obrániť svoje kruhy. Stíhač sa snaží chytiť zlatú strelu, za ktorú dostáva jeho družstvo 150 bodov. Len čo nejaký stíhač chytí zlatú strelu, ukončí zápas.
* triafačka - túto si družstvo prehadzuje a snaží sa ju hodiť do jednej z troch kovových obručí. Strážca sa snaží brániť svoje kruhy.
* zlatá strela - stíhač sa ju snaží chytiť, pretože za to dostáva jeho družstvo 150 bodov. Len čo nejaký stíhač chytí zlatú strelu, ukončí zápas.
 
== Iné projekty ==

Navigačné menu