Jerguš Ferko: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
chýba zhrnutie úprav
d (fix.)
Narodil sa 21. septembra 1956 v Bratislave. V roku 1980 absolvoval Vysokú školu ekonomickú, odbor ekonomika a riadenie priemyslu. V roku 1986 ukončil dvojročné postgraduálne štúdium žurnalistiky. Pracoval ako redaktor vnútropolitického oddelenia denníka Práca.
 
Po novembri 1989 sa angažoval na strane síl, ktoré doviedli Slovensko k vyhláseniu samostatnosti. V tomto období pôsobil ako člen Výboru [[Matica slovesnkáslovenská|Matice Slovenskej]]. Spoluzakladal spolky Združenie slovesnkejslovenskej inteligencie "Korene", Klub za pravdivý obraz Slovenska, Združenie slovesnkýchslovenských novinárov, Iniciatíva za zvrchované SlovesnkoSlovensko, Kongres slovesnkejslovenskej inteligencie. Bol spoluautorom Vyhlásenia Kongresu slovenskej inteligencie na Donovaloch v r. 1992.
 
Z redakcie denníka Práca odišiel koncom r. 1991. Založil a viedol denník Koridor, ktorý vychadzalvychádzal od marca 1992 do januára 1993. Neskôr pôsobil v ďalších novinách Republika/Slovenská republika, ktoré vychádzali od apríla 1994 do septembra 1996. V rokoch 1994-98 bol podpredsedom Rady Slovenskej televízie, neskôr pôsobil v Národnom divadelnom centre a externe prednášal investigatívnu žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave.
 
== Dielo ==
Anonymný používateľ

Navigačné menu