Rugby (Warwickshire): Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 69 bajtov ,  pred 11 rokmi
aspon zaklad
(obrázok)
(aspon zaklad)
'''Rugby''' je obchodné mesto v Warwickshire , vo West Midlands v Anglicku , na rieke Avon . Mesto má populáciu 61. 988 (2001 sčítanie ľudu [1] ), je to druhé najväčšie mesto v kraji. Rugby s okrajovými časťami má populáciu 91. 600 (2005 odhad z 2005).
Rugby je 13 míľ (21 km) východne od Coventry , na východnom okraji Warwickshire, v blízkosti hraníc s Northamptonshire a Leicestershire .
Mesto je miestom vzniku športu-Rugby
 
Rugby je 13 míľ (21 km) východne od Coventry [[Coventr]], na východnom okraji Warwickshire, v blízkosti hraníc s Northamptonshire a Leicestershire .
História[[Súbor:Príklad.jpg]]
Mesto je miestom vzniku športu - ragby-Rugby
 
== Dejiny ==
Osídlenia existovalo v oblasti Rugby
v skorej doby železnej , a pár kilometrov od Rugby, existovala rímska osada známa ako Tripontium Rugby bol pôvodne malá anglosaská poľnohospodárska osada pod názvom Rocheberie.Rugby získal výsadu konať trh roku 1255.
Rugby škola bola založená v roku 1567 z peňazí Lawrence Sheriffa , lokálneho kupca, ktorý sa presťahoval do Londýna a získal jeho majetok. Rugby škola bola pôvodne určená ako škola pre miestnych chlapcov, ale postupom času sa stal súkromnou školou.
Rugby zostalo ospalá časť krajiny s trhovým mestom až do 19. storočia a príchodu železníc. V roku 1838 z Londýna do Birminghamu železnica bola postavená okolo mesta, a v roku 1840 Midland železnice s križovatkou pri Rugby.Rugby sa stal dôležitým železničným uzlom a rozšírenie železničnej stanice a dielní prilákal pracovníkov mesta.
Do 1940, populácie Rugby sa rozrástol na viac ako 40.000.
 
Osídlenia existovalo v oblasti Rugby v skorej dobe železnej a pár kilometrov od Rugby, existovala rímska osada známa ako Tripontium.
V povojnových rokoch, Rugby dobre poslúžil diaľničnej sieti,s M1 a M6 blízko mesta.
v skorej doby železnej , a pár kilometrov od Rugby, existovala rímska osada známa ako Tripontium Rugby bolbola pôvodne malá anglosaská poľnohospodárska osada pod názvom Rocheberie. Rugby získal výsadu konať trh v roku [[1255]].
Rugby škola bola založená v roku [[1567]] z peňazí Lawrence Sheriffa , lokálneho kupca, ktorý sa presťahoval do Londýna[[Londýn]]a a získal jeho majetok. Rugby škola bola pôvodne určená ako škola pre miestnych chlapcov, ale postupom času sa stalstala súkromnou školou.
Rugby zostalo ospalá časť krajiny s trhovým mestom až do 19. storočia a príchodu železníc. V roku [[1838]] z Londýna do Birminghamu železnica bola postavená železnica okolo mesta, a v roku 1840 Midland železnice s križovatkou pri Rugby. Rugby sa stal dôležitým železničným uzlom a rozšírenie železničnej stanice a dielní prilákal pracovníkov mesta. Populácia Rugby sa rozrástla do roku 1940 na viac ako 40 000.
 
V povojnových rokoch, Rugby dobre poslúžil diaľničnej sieti, s M1 a M6 blízko mesta.
 
[[de:Rugby (Borough)]]
[[en:Rugby (borough)]]
[[nl:Rugby (district)]]
15 630

úprav

Navigačné menu