Rugby (Warwickshire): Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odobraných 48 bajtov ,  pred 11 rokmi
chýba zhrnutie úprav
Osídlenia existovalo v oblasti Rugby v mladej [[železná doba|železnej dobe]] a pár kilometrov od Rugby, existovala rímska osada známa ako Tripontium.
Rugby bola pôvodne malá anglosaská poľnohospodárska osada pod názvom Rocheberie. Rugby získal výsadu konať trh v roku [[1255]].
Rugby škola bola založená v roku [[1567]] z peňazí Lawrence Sheriffa, lokálneho kupca, ktorý sa presťahoval do [[Londýn]]a a získal jeho majetok. Rugby škola bola pôvodne určená ako škola pre miestnych chlapcov, ale postupom času sa stala súkromnou školou.
 
Rugby zostalo ospalá časť krajiny s trhovým mestom až do 19. storočia a príchodu železníc. V roku [[1838]] z Londýna do Birminghamu bola postavená železnica okolo mesta, a v roku 1840 Midland železnice s križovatkou pri Rugby. Rugby sa stal dôležitým železničným uzlom a rozšírenie železničnej stanice a dielní prilákal pracovníkov mesta. Populácia Rugby sa rozrástla do roku 1940 na viac ako 40 000.
 
V povojnových rokoch, Rugby dobre poslúžil diaľničnej sieti s M1 a M6 blízko mesta.
Rugby je najviac známy vynálezom rugby futbal , ktorý sa hrá po celom svete. Objaviteľom hry je pripísaná Williamovi Webbovi Ellisovi pri porušení vtedajších pravidiel o futbalovom zápase hral v roku 1823 v Rugby škole , ktorá je blízko centra Rugby.
 
Rugby je tiež miesto vzniku prúdového motora. .V apríli 1937 Frank Whittle prvý na svete objavilvynašiel prototyp prúdového motora.
 
{{UK-geo-výhonok}}
 
[[Kategória:Mestá v Anglicku]]
http://en.wikipedia.org/wiki/Rugby,_Warwickshire
 
[[ca:Rugby (Anglaterra)]]
15 630

úprav

Navigačné menu