Intelligent drum and bass: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
d
kategórie, gramatika
d (kategórie, gramatika)
}}
 
'''Intelligent drum and bass''' (''IDB'') (tiež známy ako '''atmospheric drum and bass''', '''ambient jungle''' a '''artcore''') je rozšírený výraz pre subžánerpodžáner drum and bassu s dôrazom na vplyvy [[lounge]], [[jazz]]u, a [[ambientná hudba|ambientnej hudby]]. Hudba má zvyčajne veľmi atmosférickú alebo ambientnú kvalitu, s čistým syntetizovaným utlmením a hlbokými basmi. [[Rhodes piano]] je silne zastúpené popri ďalších [[jazz fusion]] nástrojoch ako [[gitara]], [[flauta]] a [[spev]].
 
[[LTJ Bukem]], šéf [[Good Looking Records]] je asi najvplyvnejšou osobnosťou tohto štýlu. Jeho skladba „Demon's Theme“ napísaná v roku 1991 je považovaná za prvú skladbu atmospheric drum and bass skladbu.
 
==Jazzstep==
'''Jazzstep''', tiež známy ako '''jazzy jungle''' alebo '''jazz and bass''' je subžánerpodžáner drum and bassu, ktorý vznikol v roku 1995. Je to výsledok kombinácie rytmickej drum and bass štruktúry s moderným elektronickým jazz zložením.
 
Typické melódie tohto žánru sú charakterizované mosadznými zostavami, akustickými nástrojmi, jazzovými váhami a jazzovými rytmami. Súvisiace žánre sú intelligent drum and bass a [[liquid funk]].
* [[Roni Size]] - It's Jazzy
 
[[Kategória:DrumPodžánre drum and bass subžánre]]
[[Kategória:Hudobné žánre]]
 
[[en:Intelligent drum and bass]]
[[es:Intelligent drum and bass]]
[[pl:Intelligent drum and bass]]
6 032

úprav

Navigačné menu