West Point Grey: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 6 bajtov ,  pred 10 rokmi
d
štylistika
d (štylistika)
d (štylistika)
[[Obrázok:West-pt-grey-banners.jpg|thumb|Zástava na stožiari vo ''West Point Grey'']]
 
'''West Point Grey''', nazývaný aj '''Point Grey''' je mestská časť na západe [[Kanada|kanadského]] mesta [[Vancouver]] v [[Britská Kolumbia|Britskej Kolumbii]]. Na juhu hoju ohraničuje 16 Avenue, na východe ulica Alma Street, na severe zátoka [[English Bay]] a na západe ulica Blanca Street. Je to jedna z dvoch najviac na západ položených vancouverských mestských častí Vancouveru. Leží v tesnej blízkosti kampusu [[University of British Columbia]]. Veľa obyvateľov švrte '' West Point Grey'' prenajíma študentom univerzity svoje ubytovacie priestory, aj keď tieto prenájmy sú nelegálne a nie sú regulované mestom.
 
Vo West Point Grey je najväčšia ubytovňa pre mládež vo Vancouveri. Hlavné zoskupenie obchodov a reštaurácií sa tiahne pozdĺž West 10 Avenue medzi ulicami Tolmie Street a Discovery Street. Smerom na sever od West 4 Avenue sa nachádza strmý svah, pod ktorým sú pláže [[Locarno Beach]] a [[Spanish Banks]].
 
V severovýchodnej časti West Point Grey má svoje veliteľstvo 39. Kanadskákanadská Brigádabrigáda armádnych rezervistov.
 
Vo West Point Grey sa nachádza stredná škola Lord Byng Secondary School, základné školy Queen Elizabeth Elementary School, Queen Mary Elementary School a Jules Quesnel Elementary School a súkromná West Point Grey Academy.
12 142

úprav

Navigačné menu