Přeskočit na obsah

3GPP: Rozdiel medzi revíziami

Veľkosť nezmenená ,  pred 12 rokmi
d
chýba zhrnutie úprav
Bez shrnutí editace
dBez shrnutí editace
3GPP je skratka anglického názvu ''The 3rd Generation Partnership Project''. 3GPP je projektová spolupráca medzi skupinami telekomunikačných asociácii v záujme vytvoriť globálne aplikovateľnú špecifikáciu tretej generácie (3G) mobilných telefónnych systémov v rámci projektu International Mobile Telecommunications 2000 [[Medzinárodná telekomunikačná únia|Medzinárodnej telekomunikačnej únie]] (ITU). 3GPP špecifikácie sú založené na vyvynutých Global System for Mobile Communications (GSM) špecifikáciach. 3GPP štandardizácia zahŕňa rádio, sieťové jadro a servisnú architektúru.<ref name="ref01">[http://www.3gpp.org/About-3GPP About The Third Generation Partnership Project (3GPP)]</ref>.
 
Skupinami sú European Telecommunications Standards Institute, Association of Radio Industries a Businesses/Telecommunication Technology Committee (ARIB/TTC) (Japan), China Communications Standards Association <ref name="ref02">[http://www.ccsa.org.cn/english/ CCSA Homepage]</ref>, Alliance for Telecommunications Industry Solutions (North America) a Telecommunications Technology Association (South Korea).<ref name="ref01" />.
 
Projekt bol založený v decembri 1998. 3GPP by sa nemal zamieňať s 3. Generation Partnership Project 2 (3GPP2), ktorý špecifikuje štandardy pre iné 3G technológie založené na IS-95 (CDMA), všeobecne známom ako CDMA2000.
15

úprav