Hospital Records: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
d
Robot automaticky nahradil text: (-vrámci +v rámci); kozmetické zmeny
d (Odkaz na súbor HospitalRecords.jpg bol odstránený, pretože ho Zirland na Commons zmazal.)
d (Robot automaticky nahradil text: (-vrámci +v rámci); kozmetické zmeny)
}}
 
'''Hospital Records''' je nezávislé [[drum and bass]]ové [[hudobné vydavateľstvo]] so sídlom v južnom [[Londýn]]e. Od založenia v roku [[1996]] Tonym Colmanom a Chrisom Gossom sa z neho dodnes stalo jedno z najväčších vydavateľstiev na drum and bassovej scéne. Vydavateľstvo je domovom umelcov ako [[High Contrast]], [[London Elektricity]], [[Danny Byrd]], [[Mistabishi]], [[Logistics]], [[Nu:Tone]] a [[Cyantific]], ale vydáva skladby celej rade ďalších umelcov vrámciv rámci žánru drum and bass. Zo svojho hlavného sídla vo [[Forest Hill]] v južnom Londýne, prevádzkuje tiež experimentálne vydavateľstvo Med School, rovnako ako vydavateľskú spoločnosť „Songs In The Key Of Knife“ a jej celosvetové nočné show „Hospitality“.
 
== História ==
V roku 1996 Goss a Colman hrajúci pod pseudonymom [[London Elektricity]] vytvorili jadro vydavateľstva. Do širšieho povedomia verejnosti prenikajú v roku 1999 po vydaní ich debutového albumu ''[[Pull the Plug]]''. Prvá kompilácia nazvaná ''[[Outpatients]]'' vydaná v roku 2000 obsahovala skladby DJov [[Landslide]], [[Marcus Intalex]] a [[Aquasky]]. Vďaka originálnej zmesi jazzu, dance, house, UK garage a breakbeatu si získali pozornosť medzi drum and bassovou komunitou a prilákali do svojich radov DJov ako [[Gilles Peterson]]. V roku 2001 sa k Hospital Records pridáva waleský producent [[High Contrast]], ktorý nasleduje svoj debutový album sériou LP v roku 2002, ktoré sú veľmi pozitívne prijaté verejnosťou a pomáhajú tak vydavateľstvu dostať sa do popredia na scéne.
 
V roku 2006 vydal Hospital Records svoj stý album ako špeciálny 3xCD pack s názvom „10 Years Of Hospital“, na ktorom [[London Elektricity]], [[High Contrast]] a [[Cyantific]] prerobili veľa singlov vzniknutých v Hospital Records, a 2x12 EP, v ktorom spolupracujú [[High Contrast]] vs. [[Logistics]], [[Syncopix]] vs. [[Nu:Tone]], [[London Elektricity]] vs. [[Logistics]] a [[Ciantific]] vs. [[Q Project]].
 
== Exkluzívni umelci ==
* [[Shapeshifter]]
* [[London Elektricity]]
* [[Netsky]]
 
== Diskografia ==
{{Hlavný článok|Diskografia Hospital Records}}
 
=== Albumy ===
* 2010 : Netsky - Netsky
* 2010 : Various Artists - Sick Music 2
* 1999 : London Elektricity - Pull the Plug
 
== Dcérske vydavateľstvá ==
=== Med School ===
V júli 2006 oznamuje Hospital Records založenie dcérskeho vydavateľstva, ktorý sa bude špecializovať na viac experimentálne štýly drum and bassu. Hudobníci, ktorí sa k vydavateľstvu pripojili sú napríklad [[S.P.Y]], [[CLS]], Londýnske duo [[Fracture And Neptune]] a [[Icicle]]. Na poslednom albume ''My Detroid'' sa objavili umelci ako Craggz, Infiltrata a Martsman. Noví umelci pridaní do zoznamu sú Bop, Circa, Craggz, Derrick, DJ Madd, Electrolyte, Enei, Implex, Infiltrata, Inztance, Joe Syntax, Kharm, Martsman, Minotaur, Naraka, Pryzma, Randomer, REDS, Royalston, So:Flow, Stray, Synkro, Tonika a Trisector.
 
=== M*A*S*H* ===
M*A*S*H* je subvydavateľstvo Hospital Records. Bolo vytvorené Tonym Colmanom a Chrisom Gossom pre vydávanie jednej alebo dvoch skladieb pre kohokoľvek, kto priniesol niečo nové. Vydavateľstvo vydáva na 12" vinyly.
 
== Externé odkazy ==
* [http://www.hospitalrecords.com Hospital Records Official Website]
* [http://www.medschoolmusic.com Med School Official Website]
74 532

úprav

Navigačné menu