David Kraus: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 7 bajtov ,  pred 10 rokmi
d
David Kraus začínal v televíznej trojdielnej sérii [[Ohrožené prázdniny]] ([[1990]]). Vo filme sa potom objavil až v r. [[2001]], a to hneď dvakrát: v psychologickej snímke [[Archa pro Vojtu]] a v rozprávke [[Královský slib]], ktorá preňho ako pre herca znamenala jednu z mála kladných rol. V r. [[2004]] prijal rolu vraha v krimi filme [[Bolero]], založenom na skutočnej udalosti.
O rok neskôr si zahral v televíznom seriáli [[Náves]], v r. 2006 zase s matkou Janou Krausovou v snímke režisérky [[Věra Chytilová|Věry Chytilovej]], Hezké chvilky bez záruky, ku ktorému zložil aj hudbu. Po prvýkrát tiež neodskočil z rozbehnutého divadelného projektu a v muzikáli [[Obraz Doriana Graya]] pražského divadla [[Ta Fantastika]] stvárnil hlavnú postavu.
V r. [[2008]] sa vracia na plátna prostredníctvom divácky neúspešnej komédie [[Vy nám taky, šéfe!]]. V r. [[2009]] zase na televízne obrazovky v seriáli [[Vyprávěj]]. Prijal tiež zápornú [[činohra|činohernú]] rolu Viktora v [[repríza|reprízach]] slovenského [[hip-hop]]ového muzikálu [[Príbeh ulice]]: ''„Je to vlastne taký moderný cirkus. Veľmi sa mi to páči, aj napriek tomu, že mi hip-hopová scéna nie je taká blízka. Vadí mi na nej určitá uniformita. Mám radšej jedinečné osobnosti, ako kulty.“''<ref>[http://showbyznys.blog.cz/0908/pribeh-ulice-z-davida-krause-bude-hiphoper-kam-se-podel-samer Celebrity magazine] 02.12.2010</ref>
 
==Diskografie==
1 328

úprav

Navigačné menu