Železničná stanica Bratislava východ: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tu mas. Ty si to tiez nepisal, ale zato to s tym otaznikom je poriadna blbost. Zdroj mi ale nevyberaj.
(staci dolozit a zatvorka moze ist prec, ty si to nepisal)
(Tu mas. Ty si to tiez nepisal, ale zato to s tym otaznikom je poriadna blbost. Zdroj mi ale nevyberaj.)
Počas dlhej rekonštrukcie žel. priecestia na Vinohradskom zhlaví [[Železničná stanica Bratislava-Rača|žst. Rača]] v r. [[2006]], ktorá znemožnila jeho použitie autobusmi MHD bola zriadená ako náhrada železničná linka MHD číslo 155 zo [[Železničná stanica Bratislava predmestie|žst.Predmestie]] . Táto zostala zachvaná aj po ukončení prác na priecestí, avšak len do apríla [[2007]] kedy prestala premávať. O jej obdobnom obnovení sa uvažuje v rámci inovovanej [[Bratislavská integrovaná doprava|Bratislavskej integrovanej dopravy]]. Pre nákladné vlaky z odchodovej skupiny juh vedie odchodová koľaj na odbočku Vinohrady nadjazdom nad traťou 120.
 
Stanica niesla počas Rakúsko-Uhorskej monarchie názov (''Pozsony ?-)Rendezö (z maď. rendező''<ref>{{Cite pályaudvar = zriaďovacia stanica), z čoho je odvodený aj zľudovený názov stanice a priľahlej mestskej štvrte "Rendez".web
| url=http://www.vasutallomasok.hu/allomas.php?az=pzre
| title=Pozsony rendező
| publisher= Magyarország vasútállomásai és vasúti megállóhelyei
}}</ref> (z maď. rendező pályaudvar = zriaďovacia stanica), z čoho je odvodený aj zľudovený názov stanice a priľahlej mestskej štvrte "Rendez".
 
== Externé odkazy ==
78

úprav

Navigačné menu