Thomas Anders: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 49 bajtov ,  pred 11 rokmi
(aktualizácia)
Thomas prejavoval už v detstve náklonnosť k hudbe, vystupoval ako 7 ročný talentovaný spevák. Neskôr spieval v diskotékach a kluboch, študoval hudbu na gymnáziu v Koblenzi. V roku [[1979]] vyhral súťaž pre začínajúcich umelcov so skladbou "Judy". Táto skladba ani ďalšie projekty mu však nestačili na výraznejšie presadenie sa na popovej scéne. Napriek tomu podpísal zmluvu s hudobným vydavateľstvom a v roku [[1983]] sa stretol so skladateľom [[Dieter Bohlen|Dieterom Bohlenom]], ktorého veľmi zaujal Thomasov zamatový hlas a zložil pre neho singel Was Macht Das Schon.
 
Onedlho začali produkovať skladby v angličtine a vlastne vytvorili populárne duo Modern Talking. Tento projekt oboch katapultoval na vrchol slávy a v polovici osemdesiatych rokov dlhodobo okupovali vrcholné priečky hitparád po celom svete, najmä však v Európe. Nasledovala hviezdna kariéra, ktorá zanechala stopu najmäsvojim štýlom na svetovej scéne populárnej hudby aj počtom predaných albumov. Podľa dostupných zdrojov Modern Talking sa stali (po Beatles a ABBA), treťou najpredávanejšou skupinou populárnej hudby na svete.
 
Thomas sa prvýkrát oženil v roku 1985 s Norou Balling, ktorá mala na neho i jeho karéru veľký vplyv. Mala dokonca výrazný podiel na nezhodách medzi Dieterom Bohlenom a Thomasom a vlastne svojím správaním ukončila pôsobenie Modern Talking v časoch najväčšej slávy. Po niekoľkých rokoch si Thomas a Nora prestali rozumieť a ich ukončenie spolužitia v roku 1998 bolo zase posledným impulzom na úspešný comeback Modern Talking. Thomasa a Noru rozviedli vo februári 1999. Dlho však slobodný nezostal. V júli 2000 si zobral po dvojročnej známosti za manželku Claudiu Hess (nar.1972). 27.júna 2002 sa im narodil syn Alexander Mick, vlastne doteraz jediný Thomasov potomok.
Anonymný používateľ

Navigačné menu