Diskusia s redaktorom:Beren: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
::Ja s tebou suhlasim na 100%. Som velmi rad, ze to pises, lebo som posielany za odbornikmi, ked mam taketo nazory. Odstranil som to len z dovodu aby nevznikal zbytocny flame war (zbytocne si zacal krmit trollov). Niektori redaktori tu vobec nedodrzuju zakladne piliere Wikipedie. Napr. o nestrannom uhle pojladu podla J. Walesa: '''"Asi najjednoduchší spôsob, ako písať encyklopédiu, je písať o tom, čomu ľudia veria, a nie čo je. Ak vás to zaráža ako subjektivizmus, kolektivizmus, či imperializmus, obráťte sa na mňa, pretože ja verím, že sa mýlite. To, že ľudia danej veci veria, je objektívny fakt, a ten sa z neutrálneho postoja podáva pomerne ľahko."''' Takze ano, ide o vlastny vyskum, lebo ludia tomu neveria (to vyplyva z diskusie), ide o zavadzanie neologizmov. Dalsi pilier, ktory sa tu neuplatnuje je dodrziavanie zasad spravania. "sa mi nechce veriť, že si skutočne môžeš myslieť" boli hned porusene 2 zasady: Nekritizujte autora, kritizujte názor a Nepoučujte, argumentujte. Nastastie ide o pomerne malu, bohuzial o to aktivnejsiu skupinku. --[[Redaktor:Samofi|Samofi]] ([[Diskusia s redaktorom:Samofi|diskusia]]) 13:22, 6. december 2012 (UTC)
::Ak máš podozrenie, že v tomto jednom prípade platí výnimka z kodifikovaného prepisu, mal by si doložiť Ty, kde je táto výnimka explicitne stanovená. Knihy o Beatles nie sú vierohodné zdroje vo veciach prepisu z japončiny. [[Redaktor:Mz|Mz]] ([[Diskusia s redaktorom:Mz|diskusia]]) 13:37, 6. december 2012 (UTC)
:::Ale jsou to věrohodné zdroje toho, jak se ve slovenštině s tímto jménem ''skutečně'' zachází. A ta osoba je skutečně známá, tak jaký je důvod pro to, aby výjimka neplatila? --[[Redaktor:Beren|Beren]] ([[Diskusia s redaktorom:Beren|diskusia]]) 13:41, 6. december 2012 (UTC)
100

úprav

Navigačné menu