The White Man’s Burden: Why the West’s Efforts to Aid the Rest Have Done So Much Ill and So Little Good: Rozdiel medzi revíziami

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Smazaný obsah Přidaný obsah
formulácia
Bez shrnutí editace
Riadok 1: Riadok 1:
'''William Easterly''', profesor ekonómie na New York University, patrí medzi popredných svetových odborníkov na problematiku hospodárskeho rastu a rozvojovej pomoci a spolupráce. Jeho prístup k problematike je neschematický a často aj veľmi kritický k najväčším svetovým inštitúciám, ktoré pomoc rozvojovým krajinám sprostredkovávajú. Vychádza pritom z vlastných bohatých skúseností, načerpaných najmä v Afrike, Latinskej Amerike a Rusku, kde všade pobýval ako špecialista aj ako bádateľ. Jeho kniha '''Bremeno bieleho muža''' nesie výstižný podtitul '''"Prečo usilovanie Západu pomôcť ostatnému svetu prinieslo toľko zla a tak málo dobrého"''', ktorý nenecháva nikoho na pochybách, že Easterly podrobil tradičnej schémy západnej politiky pomoci rozvojovým krajinám tvrdej kritike.
{{Urgentne upraviť|2013-04-15}}
'''Bremeno bieleho muža''' (s podtitulom ''Prečo usilovanie Západu pomôcť ostatnému svetu prinieslo toľko zla a tak málo dobrého'') je kniha [[William Easterly|Williama Easterlyho]].

Tento profesor ekonómie na New York University, patrí medzi popredných svetových odborníkov na problematiku hospodárskeho rastu a rozvojovej pomoci a spolupráce. Jeho prístup k problematike je neschematický a často aj veľmi kritický k najväčším svetovým inštitúciám, ktoré pomoc rozvojovým krajinám sprostredkovávajú. V diele Bremeno bieleho muža vychádza z vlastných bohatých skúseností, načerpaných najmä v Afrike, Latinskej Amerike a Rusku, kde všade pobýval ako špecialista aj ako bádateľ. Podrobil tu tvrdej kritike tradičnú schému západnej politiky pomoci rozvojovým krajinám.

{{Literárny výhonok}}

Verzia z 09:58, 15. apríl 2013

William Easterly, profesor ekonómie na New York University, patrí medzi popredných svetových odborníkov na problematiku hospodárskeho rastu a rozvojovej pomoci a spolupráce. Jeho prístup k problematike je neschematický a často aj veľmi kritický k najväčším svetovým inštitúciám, ktoré pomoc rozvojovým krajinám sprostredkovávajú. Vychádza pritom z vlastných bohatých skúseností, načerpaných najmä v Afrike, Latinskej Amerike a Rusku, kde všade pobýval ako špecialista aj ako bádateľ. Jeho kniha Bremeno bieleho muža nesie výstižný podtitul "Prečo usilovanie Západu pomôcť ostatnému svetu prinieslo toľko zla a tak málo dobrého", ktorý nenecháva nikoho na pochybách, že Easterly podrobil tradičnej schémy západnej politiky pomoci rozvojovým krajinám tvrdej kritike.