Jerguš Ferko: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 380 bajtov ,  pred 8 rokmi
chýba zhrnutie úprav
d (typo)
Po novembri 1989 sa angažoval na strane síl, ktoré doviedli Slovensko k vyhláseniu samostatnosti. V tomto období pôsobil ako člen Výboru [[Matica slovenská|Matice Slovenskej]]. Spoluzakladal spolky Združenie slovenskej inteligencie „Korene“, Klub za pravdivý obraz Slovenska, Združenie slovenských novinárov, Iniciatíva za zvrchované Slovensko, Kongres slovenskej inteligencie. Bol spoluautorom Vyhlásenia Kongresu slovenskej inteligencie na Donovaloch v r. 1992.
 
Z redakcie denníka Práca odišiel koncom r. 1991. Založil a viedol denník Koridor, ktorý vychádzal od marca 1992 do januára 1993. Neskôr pôsobil v ďalších novinách Republika/Slovenská republika, ktoré vychádzali od apríla 1994 do septembra 1996. V rokoch 1994{{--}}98 bol podpredsedom Rady Slovenskej televízie, neskôr pôsobil v Národnom divadelnom centre a externe prednášal investigatívnu žurnalistiku na [[Univerzita Komenského v Bratislave|Univerzite Komenského]] v Bratislave.Ú
 
Žil na južnom Slovensku, pochovaný je v obci Košúty, jeho manželka sa hlásila k maďarskej národnosti. Údajne nezomrel prirodzenou smrťou ale bol zavraždený, zrejme za zverejňovanie historických skutočnosti s ktorými sa určité skupiny (národ, národnosti) nevedeli a nevedia vyrovnať. Jeho vrah (ovia) len potvrdzujú svoj pôvod - kruté ázijské kmene.
 
== Diela ==
Anonymný používateľ

Navigačné menu