Manuálna prevodovka: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Veľkosť nezmenená ,  pred 7 rokmi
d
preklepy, pravopis
d (typo, replaced: niekdy → niekedy)
d (preklepy, pravopis)
==Prehľad==
[[Súbor:Manual_Layout4d.svg|left|150px]]
Manuálna prevodovka často obsahuje šoférom ovládanú [[spojka (automobil)|spojku]] a pohyblivú [[rýchlostná páka|rýchlostnú páku]]. Väčšina manuálnych prevodoviek automobilov umožňuje vodičovi zaradiť rôzny prevodový stupeň na jazdu vpred v rôznom čase, ale tie, ktoré sú v často motocykloch a niektorých typoch pretekárskych automobilov, dovoľujú vodičovi iba nasledujúci vyšší alebo nižší prevodový stupeň. Tento typ prevodovky je niekedy nazývaný ako [[sekvenčná manuálna prevodovka]]. Manuálna prevodovka pracuje tak, že medzi pripojeným [[zotrvačník]]om a spojkovým obložením je spojková lamela. Počas chodu sa spojková lamela otáča spoločne so zotrvačníkom. Keď je stlačený spojkový pedál, [[axiálne ložisko|výsuvné ložisko]] je tlačené a má za následok uvolnenieuvoľnenie tlaku spojkového obloženia na spojkovú lamelu, a tak prerušenie krútiaceho momentu z motora. Tým je možné zaradiť ďalší prevodovkovýprevodový stupeň bez nejakých problémov. Ak je tlak na spojkový pedál uvoľnený je krútiaci moment z motora obnovený.
 
==Nesynchronizovaná prevodovka==
Prvotnú formu manuálnej prevodovky vymysleli [[René Panhard|Louis-René Panhard]] a [[Emile Levassor]] koncom 19. storočia. Tento typ prevodovky ponúkal viacero rýchlostných stupňov a vo väčšine prípadov aj spätný chod. Rýchlosti sa zapájali posúvaním po svojich hriadeľoch, a na preradenie bolo potrebné opatrné časovanie a ovládanie [[škrtiaca klapka|škrtiacej klapky]] počas preraďovania.
 
Aj napriek tomu automobily a ľahké úžitkové vozidlá sú v súčasnosti takmer všade synchronizované manuálne prevodovky, prevodovky pre ťažké [[nákladný automobil|nákladné automobily]] a stroje, motocykle a pretekárske ozidlávozidlá obyčajne niesúnie sú synchronizované. Nesynchronizované prevodovky sa montujú kvôli niekoľkým dôvodom. Trecí materiál ako [[mosadz]] v synchronizačnom zariadení je náchylnejšianáchylnejší na zlomenie ako ozubené kolesá, ktoré sú z kovanej ocele a jednoduchosť mechanizmu zlepšuje spoľahlivosť a znižuje cenu.
 
==Iné projekty==

Navigačné menu