Iné Kafe: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 922 bajtov ,  pred 8 rokmi
d (doplneny odkaz pre mario prazenec)
 
=== 2006{{--}}2009 ===
Začiatkom roku [[2006]] sa hlavný protagonista Inekafe, spevák a gitarista rozhodol pre letectvo, čo bolo nemožné spojiť s aktivitou hudobníka. Možnosť nahradiť ho iným členom zasa neprichádzala do úvahy (napriek tomu, že to pôvodne svojim spoluhráčom ponúkol) a preto je 17. februára vyhlásené ukončenie činnosti skupiny. Skupina zároveň na svojom webe vyzývala fanúšikov, aby jej neposielali maily a prípadnom obnovení, hoci len pre jediný koncert. No napokon však vôľa fanúšikov skupinu presvedčila, aby 22. mája [[2008]] odohrala zadarmo a exkluzívne bonusový koncert nazvaný "Len tak.." v zostave, ktorá sa na pódiu síce nikdy neobjavila, zato však bola zložená z tých 4 postáv, ktoré v Iné Kafe dovtedy vydržali najdlhšie (Vratko, Forus, Dodo a Wayo, ktorý hral pre zmenu na gitare). Ten sa odohráva v Bratislave v [[Mlynská dolina|Mlynskej doline]]. Koncertu sa zúčastní množstvo fanúšikov z celého Česko-Slovenska. Táto akcia má priamy súvis s usporiadaním ešte ďalšieho koncertu v [[Praha|Prahe]], tentoraz definitívne pomenovaného ako posledný a rozlúčkový. Koncert je ešte pred termínom vypredaný a presunutý zo športovej haly Folimanka do väčšej [[Incheba]] arény. Záznam z tohto koncertu vychádza v apríli na [[DVD]] s názvom ''[[Live In Praha]]'', kde sú okrem tohto koncertu aj všetky videoklipy skupiny a ďalšie bonusy. Medzičasom Vratko dokončuje všetky potrebé výcviky a licencie a stáva sa dopravným pilotom. Pracuje najskôr ako dispečer plánovania letov v leteckej spoločnosti Opera Jet, kde neskôr absolvuje typový výcvik na business jet Cessna CJ 525. Po zhruba roku dostáva ponuku na Boeing 737 do Air Slovakie, neskôr do Air Explore.
 
==Comeback a po ňom==
===2012===
Svoju koncertnú sezónu odštartovalo Iné Kafe v [[Praha|Pražskom]] [[Palác Akropolis|Paláci Akropolis]] 2. februára. Po tomto koncerte nasledovala ďalších 13, z ktorých bola väčšina vypredaná.<ref name=koncerty/> Počas INEKAFE - PRÁVO NA ŠŤASTIE TOUR 2012 navštívili postupne Prahu (2.2.), [[Plzeň]] (3.2.), [[Pardubice]] (4.2.), [[Ostrava|Ostravu]] (9.2.), [[Zlín]] (10.2.), [[Brno]] (11.2.), [[Žilina|Žilinu]] (17.2.), [[Trenčín]] (18.2.), [[Banská Bystrica|Banskú Bystricu]] (23.2., so slovenským krstom a odovzdaním Zlatej platne pre "Právo na šťastie"), [[Košice]] (24.2.), [[Prešov]] (25.2.). Turné kapela ukončila dvoma koncertmi v Bratislave (28.2. a 29.2.)<ref name=koncerty/>
Ďalej nasledujú letné festivaly a dva klubové koncerty (jediné v lete 2012), ktoré sa kapela rozhodla odohrať v moravskom [[Velké Meziříčí|Velkom Měziříčí]] a juhočeskom [[Písek|Písku]], kam sa vracajú po niekoľkých rokoch. Kapela tiež rozbieha projekt AIRINEKAFEAIR INEKAFE (zalietaj si s Vratkom Rohoňom), počas ktorého Vratko povozí 100 ľudí z 20. letísk v Česku a Slovensku.
 
=== 2013 ===
Kapela aktívne koncertuje. Hrá mestá, kde sa roky nehralo, letné festivaly v CS, ale aj kluby a festivaly v Poľsku. Po 10tich rokoch hrá opäť na Poľskom Woodstocku. Dodo si otvára vlastnú bubenícku školu Rock 'n Roll drumschool. Vratko v spoločnosti Air Explore prechádza na part-time, s fanúšikmi kapely ale v rámci AIR INEKAFE lieta aj túto sezónu. Kapela nahráva hymnu /song of the season/ pre domáci bratislavský hokejový KHL-ový Slovan "Bratislava volá!".
Začiatkom roka kapela zverejňuje potvrdené koncerty pre tento rok. Sú medzi nimi mestá, kde sa roky nehralo, letné festivaly v CS, ale aj kluby a festivaly v Poľsku. Management kapely preberá Marko Rybka, dlhoročný kamarát kapely.
 
=== '''2014 ==='''
 
Začiatkom roka 2014 odchádza zo skupiny pre osobné nezhody basgitarista [[Peter Fóra]] (Forus), basgitaru preberá Hulo (Roman Hulin).
Začiatkom roka 2014 odchádza zo skupiny pre osobné nezhody basgitarista [[Peter Fóra]] (Forus), basgitaru preberá Hulo (Roman Hulín). Ten predtým hrával basu v kapelách ako Davová psychóza, či Testimony. Trojka sa zatvára do štúdia, kde pripravuje nový album, ktorý by rada vydala pri príležitosti 20tich rokov kapely nasledujúci rok. V marci vypúšťa von prvý singel s názvom "Strom" a vydáva sa na krátke jarné "Strom minitour 2014" po CS mestách.
 
== Členovia ==
Anonymný používateľ

Navigačné menu