Diskusia s redaktorom:Danny B.: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(→‎Plazmid: uvádzala pôvod textu, aby bol v súlade s licenciou)
: Ano, četl. Pokud je část textu převzatá z jiného článku, je třeba z toho článku převzít i tamní reference dokládající příslušná tvrzení a informace. Není možné referencovat sama sebou - původce informace nemůže být zároveň její verifikátor. Znám dokonce několik případů, kdy takto došlo k cyklickému referencování (článek A se odkazoval na článek B, který se odkazoval na článek C, který se odkazoval na článek A apod.), což sice není častý jev, ale naprosto přesně to dokládá, proč nelze používat selfreference.<br />— [[User:Danny B.|Danny B.]] 09:59, 3. október 2013 (UTC)
::Tá referencia tam ale nebola ako doklad správnosti informácií, ja som ju brala skôr tak, že uvádzala pôvod textu, aby bol v súlade s licenciou. Podobne je to aj pri preklade z cudzojazyčných Wikipédií, na čo slúži šablóna Preklad. Šablónu, ktorá by podobne poukazovala na pôvod článku a jeho pôvodných autorov v rámci jednej Wikipédie, však neexistuje. Nevedela som, ako to inak vyriešiť.--[[Redaktor:Eryn Blaireová|Eryn Blaireová]] ([[Diskusia s redaktorom:Eryn Blaireová|diskusia]]) 11:33, 3. október 2013 (UTC)
 
== Radenie kategóriách ==
 
Radenie článkov podľa slovenskej abecedy v kategóriách stále nefunguje. --[[Redaktor:Sudo77(new)|Sudo77]] ([[Diskusia s redaktorom:Sudo77(new)|diskusia]]) 16:20, 30. jún 2014 (UTC)
30 158

úprav

Navigačné menu