Divadlo Actores: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odobrané 4 bajty ,  pred 8 rokmi
d
Začiatkom októbra (5.10.2008) sa v Experimentálnej sále MsD Actores konal jazzový koncert, ktorý časovo bezprostredne nadväzoval na práve skončené Jazzové dni v [[Košice|Košiciach]]. V Rožňave sa predstavili Vlado Spišiak (gitara), Artis Orubs (bicie), Michal Šimko (basgitara) a Arpád Farkaš (klávesy).
 
Prvou z troch premiér pre dospelých v tejto sezóne bola inscenácia autorskej hry Tatiany Masníkovej s názvom Stretnúť teba bolo krásne. Prvá premiéra sa uskutočnila 22. novembra, druhá 4. decembra 2008, obe v Divadelnej sále OKC. V tejto pohybovej hre, ktorá trvala 65 minút a bola postavená výhradne na tanečnom a akrobatickom pohybe, sa objavili originálne argentínsko-uruguajské rytmy hudby [[:en:Bajofondo|bajofondo]].
 
Tesne pred vianočnými sviatkami pripravil súbor premiéru autorskej hry Tatiany Masníkovej Bez mihnutia oka. Prvá sa konala 22. decembra 2008, druhá 6. februára 2009. Predstavenie sa uskutočnilo v Experimentálnej sále s kapacitou 60 miest na sedenie, čo spolu s obrovským diváckym záujmom spôsobilo, že tieto premiéry boli okamžite beznádejne vypredané. Súbor preto do svojho programu zaradil ďalšie dve predstavenia tejto inscenácie (8. a 9. februára).
12 944

úprav

Navigačné menu