Madonna: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 206 bajtov ,  pred 6 rokmi
obrázky
(aktualizácia)
(obrázky)
 
=== 1986-1991: Pokračovanie kariéry ===
[[File:ExpressYourselfUnderGround cropped.jpg|thumb|
Blond Ambition World Tour
]]
V roku [[1986]] Madonna vydala svoj tretí album ''[[True Blue]]''. Produkciu tvorili Madonna Ciccone, [[Patrick Leonard]] a Stephen Bray. Album True Blue je jej dosiaľ najpredávanejším štúdiovým albumom, keď sa predalo takmer 23 miliónov kusov.
 
 
=== 1992-1997: Madonna, Erotica a Evita ===
[[File:Deeper&DeeperGirlieShowunderGround crop.jpg|left|thumb|
Girlie Show World Tour
]]
V roku [[1992]] Madonna vystupňovala svoju dlhotrvajúcu sexuálnu provokáciu. Vydala piaty štúdiový album ''[[Erotica]]''. Okrem Madonny sa produkčne na albume podieľali Shep Pettibone a Andre Betts. Prvým singlom bola skladba [[Erotica]]. Bol to jej druhý videoklip, ktorý televízna stanica [[MTV]] odmietla odvysielať. Hlavne pri natáčaní tohto videoklipu vznikli fotografie k jej kontroverznej knihe ''Sex''. Nasledovali single k tanečnej skladbe ''[[Deeper and Deeper]]'', ďalej ''[[Bad Girl]]'', ''[[Fever]]'', ''[[Rain]]'' a ''[[Bye Bye Baby]]''. Možno práve kontroverzia tohto albumu bola dôvodom, prečo sa ho na pomery Madonny predalo menej, a to 5 miliónov kusov.
 
 
=== 1998-2002: Plnohodnotný návrat do sveta hudby ===
Madonna v roku 1998 vydala svoj siedmy štúdiový album. Bolo to po dlhšej dobe, keď posledný štúdiový album nahrala v roku 1994, odvtedy sa venovala hlavne natáčaniu filmu Evita a novej úlohy matky, keď porodila v roku 1996 dcéru Lourdes. Album mal názov '''[[Ray of Light]]|''Ray of Light'']]. A dostalo sa mu najväčšieho uznania od kritikov zo všetkých jej albumov vôbec. Na produkovaní hlavne elektronickej hudby sa podieľali William Orbit, Marius De Vries a Patrick Leonard. Album zabodoval v mnohých svetových hitparádach na popredných miestach, predalo sa z neho takmer 17 miliónov kusov a za tento album Madonna získala viaceré ceny [[Grammy]].
 
Boli vydané single k piesňam [[Frozen]], [[Ray Of Light (pieseň)|Ray Of Light]], [[Drowned World / Substitute For Love]], [[The Power Of GoodBye]] a [[Nothing Really Matters]]. Madonna zahodila náboženskú alebo sexuálnu provokáciu a snažila sa vystupovať ako seriózna umelkyňa. Neskôr bola vydaná tanečná pieseň k filmu Austin Powers: The Spy Who Shagged s názvom [[Beautiful stranger]]. A na začiatku roku pieseň [[American Pie]] k filmu The Next Best Thing, v ktorom Madonna hrala.
 
=== 2003-2008: Komerčný neúspech strieda úspech, nový album Hard Candy ===
[[File:Madonna en Chelsea.jpg|left|thumb]]
V roku 2003 na svet prišiel deviaty štúdiový album s názvom '''[[American Life]]|''American Life'']]. Je to dosiaľ najmenej komerčne úspešný album, v porovnaní s predchádzajúcimi albumami nezažil také veľké úspechy v hitparádach a predalo sa ho cez 4 milióny. Produkciu zabezpečili Mirwais Ahmadzai a Mike Stent. K prvému singlu s názvom [[American Life]], bol natočený videoklip, ktorý bol stiahnutý a nahradený novým, pre prílišné násilie. Nasledovali single [[Hollywood]], [[Nobody Knows Me]], [[Nothing Fails]] a [[Love Profusion]]. Ešte v tomto roku vydala album '''[[Remixed and Revisted]]''', kde sa okrem iného nachádza aj pieseň Into The Hollywood Groove, v ktorej spieva aj [[Missy Elliott]].
 
Na konci roka 2005 vydala Madonna jubilejný desiaty štúdiový album plný tanečnej hudby s názvom '''[[Confessions on a Dance Floor|''Confessions on a Dance Floor'']]'''.'' Produkovali ho Stuart Price, Mirwais Ahmadzai, Christian Karlsson, Pontus Winnberg a Henrik Jonback. Oproti predošlému albumu sa dostal na popredné miesta vo všetkých hitparádach a stal sa veľmi úspešný. Najúspešnejší a prvý singel nesie názov [[Hung Up]], nasledovali [[Sorry]], [[Get Together]] a posledný singel [[Jump]]. Dosiaľ sa predalo viac ako 8 miliónov kusov. Album dostal cenu Grammy v kategórií pre najlepšie elektronické a tanečné album.
 
V roku 2006 vydala Madonna prvý album so živými nahrávkami s názvom '''[[I'm Going To Tell You A Secret]]''' s [[The Re-Invention Tour]]. A na začiatku roka 2007 vydala druhý album s názvom '''[[Confessions Tour]]''' so živými nahrávkami z [[The Confessions Tour]].
Madonna bola 10. marca 2008 uvedená do Rock and Rollovej siene slávy.
Počas roka 2007 Madonna nahrávala jej jedenásty štúdiový album, [[Hard Candy|''Hard Candy'']], na ktorom spolupracovali Justin Timberlake, Timbland, Pharell Williams a Danja. Dátum vydania albumu je v Európe 28. apríla 2008 a v Severnej Amerike o deň neskôr. Prvý singel s názvom 4 Minutes vyšiel v polovici marca. Ide o duet s Justinom Timberlakom.
 
== Turné ==
[[Súbor:Madonna Live 8 - 1.jpg|náhľad|Madonna na koncerte Live 8]]
 
Madonna dosiaľ absolvovala sedem turné. S každým turné priniesla niečo nové, pričom koncert nechápe len ako odspievanie piesní, ale hlavne ako show s množstvom prvkov, pričom vždy dáva jasný odkaz, čo chce daným turné povedať. Vždy sa venuje rôznym témam, či už náboženstvu, láske, politike, chudobe alebo aj otázkami vojny a mieru. Mnoho ľudí práve kritizuje správanie Madonny voči týmto témam.
 
Anonymný používateľ

Navigačné menu