Sauron: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 13 bajtov ,  pred 7 rokmi
preklepy, gramatika, rozšírenie
d (Bot: Odstránenie 1 odkazov interwiki, ktoré sú teraz dostupné na Wikiúdajoch (d:q2281))
(preklepy, gramatika, rozšírenie)
 
Sauron bol povolaný Morgothom(Melkorom)ako jeho šampión.(. Spočiatku patril medzi [[Aulë]]ho [[Maiar]]ov, no nechal sa zlákať [[Morgoth]]om. Po uväznení Morgotha po príchode [[elf]]ov, sa skryl do pevnosti Angband, kde čakal na návrat svojho pána. Po definitívnej porážke Morgotha sa stratil.
Počas druhého veku odišiel do svojej novej ríše, do [[Mordor]]u. Spočiatku sa priatelil s Eregionskymi elfmi. Spolu s nimi ukul niektoré prstene (medzi nimi aj sedmičku a deviatku). Potom v tajnosti v [[Hora osudu|Hore osudu]] ukul veľprsteň. Začal bojovať s elfmi, ktorým na pomoc prišli Númenorčania. Za vlády kráľa Ar Pharazona bol Sauron zajatý a odvlečený na [[Númenor]]. Tam sa z väzenia vypracoval na radcu. hej ratata Presvedčil kráľa aby zaútočil na [[Valinor]]. Toto spôsobilo skazu Númenoru a Sauron stratil hmotné telo. Z Númenoru unikol a vrátil sa do Mordoru.
Po bitke posledného spojenectva, keď [[Isildur]] odťal veľprsteň z jeho ruky, Sauron načas stratil
svoju moc. Tú späť nabral až niekoľko rokov pred vojnou o prsteň. Jeho moc bez prsteňa nebola úplná, potreboval ho na to aby dobyl celú [[Stredozem]]. Po zničení veľprsteňa stratil všetku svoju moc a zmizol navždy v tieňoch.
 
{{Literárny výhonokvyháňač}}
 
[[Kategória:Stredozem]]
Anonymný používateľ

Navigačné menu