M*A*S*H: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
d
preklepy
d (preklepy)
Postavu Franka Burnsa neskôr nahradil Charles Emerson Winchester III. ([[David Ogden Stiers]]), ktorý sa považoval za bohatú modrú krv z [[Boston (Massachusetts)|Bostonu]]. Táto postava priniesla do seriálu zmenu a oživenie.
 
„Radar“ Walter Eugen O'Raily ([[Gary Burghoff]]) bol významnou postavou seriálu. Mladík s okuliarmi začal časom nechtiac ovládať jednotku. Bol administratívnym pracovníkom a jeho nevinnosť a postupné objavovanie seba ako muža prinášali množstvo zaujímavých príhod. Prezývka ''Radar'' vznikla z toho, že mával predtuchy, čo sa stane. Oznamoval dopredu prílet vrtulníkovvrtuľníkov, sanitiek a často uhádol, čo dotyčný chcel povedať, ešte predtým ako to povedal.
 
Prvým veliteľom jednotky bol doktor Henry Blake ([[McLean Stevenson]]), tiež chirurg, ktorý odišiel po 72 dieloch – bol odvolaný naspäť do USA, ale pri odlete domov jeho lietadlo zostrelili a on zahynul. Henryho na istý čas na pozícii veliteľa nahradil Frank Burns, a potom prišiel plukovník Sherman Potter ([[Harry Morgan]]).
 
== Spin-off ==
Ešte počas premiéry seriálu bol natočený [[spin-off (dielo)|spin-off]] ''[[Trapper John, M.D.]]'' (1979{{--}}1986), ktorého dej sa točil okolo postavy chirurga kapitána „Trappera“ McIntyra po jeho príchode domov, do [[San Francisco|San Francisca]]. Ďalšie dve spin-off seriály boli natočené po skončení seriálu ''M*A*S*H'' – ''[[After M*A*S*H]]'' (1983{{--}}1985) sa odohráva v nemocničnom prostredí a sleduje povojnové príbehy desiatnika Maxa Klingera, plukovníka Shermana T. Pottera a otca Johna Francisa Mulcahyho. Naplánovaný bol aj komendiálnykomediálny seriál o povojnovom živote desiatnika „Radara“ O'Reillyho ''[[W*A*L*T*E*R]]'' (1984), ale vyrobila sa len pilotná epizóda. Tieto seriály si nezískali takú úspešnosť u divákov ako pôvodný seriál.
 
== Iné projekty ==
4 290

úprav

Navigačné menu