VZDOR – strana práce: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
→‎Program strany a ideové zameranie: Odstránenie neobjektívnych a fakticky nepodložených tvrdení, ktoré vychádzajú iba z osobného názoru jednej osoby.
(formulácia)
(→‎Program strany a ideové zameranie: Odstránenie neobjektívnych a fakticky nepodložených tvrdení, ktoré vychádzajú iba z osobného názoru jednej osoby.)
 
== Program strany a ideové zameranie ==
Strana je zameraná na parlamentnú aj mimoparlamentnú činnosť. Strana presadzuje vo svojom programe socialistickú [[Ekonomika|ekonomiku]], demokratické riadenie výroby, vlastnú [[Mena|menu]], povinné [[odbory]] v podnikoch, dostupnosť služieb bez ohľadu na ich ziskovosť, trestné stíhanie za diskrimináciu pracovníkov, zrušenie pracovných agentúr a posilnenie právomoci finančnej polície proti finančným machináciám. Strana chce zakázať zisky bankám a vytvoriť jednu spoločnú banku so štátnymi úvermi.<ref>http://www.topky.sk/cl/13/1473573/VZDOR--Dame-600-milionov-Eur-obyvatelom-Slovenska--A-to-je-len-zaciatok---</ref> V programe strany je plánované znárodňovanie, stanovenie maximálnej výšky hypoték, vodné a nerastné zdroje v rukách štátu, podpora národných a družstevných podnikov, štátna podpora talentov, ale zároveň obmedzenie vysokých honorárov umelcov. Zjednodušene povedané: strana presadzuje obludný socializmus, ktorý na Slovensku už raz bol a všetci dobre vieme, v akej biede sme vtedy žili. Reči komunistov môžu síce znieť pekne, ale v praxi sa už dávno ukázalo, že to celé je iba slepá ulička vedúca k neslobode a chudobe nás všetkých.
 
== Geopolitika ==
Anonymný používateľ

Navigačné menu