Diskusia s redaktorom:LacoR: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ahoj, nepamätám či som niekde našiel kopiu predmetného Uznesenia, ale na stránke VHÚ je táto informácia http://www.vhu.sk/narodna-kulturna-pamiatka-duklianske-bojisko/. Mne išlo len o doplnenie techniky v spojitosti s Údolím smrti, ktoré je súčasťou Dukelského bojiska. Uznesenie bolo vydane v čiastke 36/1962 Zb. avšak táto je prázdna na EPI.sk a aj Zákony pre ľudí.sk. Uznesenie je citované aj tu http://www.epi.sk/zz/1989-176 ako príloha č. 2, ale dostať sa k nej nedá. Zdá sa, že k pamiatke patrí aj Nemecký cintorín Hunkovce, avšak Vyhliadková veža je otázna (je z roku 1974), ale možno ju brať ako náhradu pôvodnej. Bojová technika a bunkre v okolí Vyšného Komárnika ale patria k pamiatke, včítane techniky Údolia smrti až po Kapišovú. Ešte skúsim zohnať cez jeden web so zákonmi znenie Uznesenia, bojim sa ale či v ňom bude presnejšie definovaný rozsah pamiatky.--[[Redaktor:Slav Sepo|Slav SePo]] ([[Diskusia s redaktorom:Slav Sepo|diskusia]]) 11:17, 23. jún 2016 (UTC)
:{{re|Slav Sepo|s=1}}Ďakujem, medzičasom, som aj ja niečo našiel. Môj pocit je, že do tej pôvodnej NKP patrí Dukla a pamätník vo Svidníku. S tým Údolím smrti je to zložitejšie, podľa databázy boli jednotlivé súčasti zapísané do ÚZPF až v roku 1984. A ten nemecký cintorín v Hnukovciach si absolútne neviem predstaviť, že by pred roku 1989 bolo vyhlásené za pamiatku cintorín nemeckých vojakov. Ináč ten cintorín doteraz nie je chránenou pamiatkou. S tým predpisom, ktorý vyhlásil v roku 1961 tie pamiatky je to zložité to bolo buď uznesenie vlády ČSSR, alebo predsedníctva Národnej rady. Tu je odkaz na [https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1962/36/19620331 36/1962 Zb.] Na tých [[:file:Informacny kamen k pamatniku.jpg|informačných tabuliach]] je odkaz na uznesenie vlády ČSSR 251/62.--[[Redaktor:LacoR|LacoR]] ([[Diskusia s redaktorom:LacoR|diskusia]]) 12:13, 23. jún 2016 (UTC)
::S tým nemeckým som to bral skôr z toho, že ho spomínaju na tom VHU. Na pamiatkach ozaj medzi pamiatkami nie je spomínaný, len kostol, brána a príkostolný cintorín. Nakoniec ten nemecký bol upravený a je udržovaný z nemeckých fondov. Z historického hladiska by ho bolo dobre tam mať spomenutý, lebo na bojisku nebola len jedna strana. --[[Redaktor:Slav Sepo|Slav SePo]] ([[Diskusia s redaktorom:Slav Sepo|diskusia]]) 13:23, 23. jún 2016 (UTC)
1 819

úprav

Navigačné menu