Vlak: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 4 052 bajtov ,  pred 5 rokmi
j
(d)
(j)
Značky: odsadenie medzerou bez zdroja
== Hnacie vozidlá ==
Prvé vlaky boli ťahané ľuďmi alebo koňmi (výnimočne hovädzím dobytkom). Neskôr ich nahradil [[parný rušeň]]. Ten bol v priebehu 20. storočia vytlačený diesel-elektrickými a elektrickými [[Hnacie dráhové vozidlo|'''h'''nacími '''d'''ráhovými '''v'''ozidlami]] (HDV) - [[elektrický rušeň|elektrickými rušňami]].
 
== Druhy vlakov == kategórie vlakov súkromnej dopravy:
RegioJet(RJ): Podobne ako žlté autobusy na cestách, spustili aj žlté vlaky RegioJet revolúciu na koľajach. Vlaky RegioJet zaisťujú pravidelnú železničnú dopravu na trasách v Českej republike a na Slovensku. Cestujúcim ponúkame v našich vlakoch nadštandardné pohodlie, proklientský servis a lístky za najvýhodnejšie ceny.
=== Kategórie vlakov osobnej dopravy ===
 
Česká společnost RegioJet vznikla v roce 2009 jako dceřinná společnost STUDENT AGENCY. RegioJet od roku 2011 provozuje pravidelnou osobní železniční dopravu na trase Praha – Ostrava – Žilina - Košice. Od prosince 2015 RegioJet působí také na trase Praha – Olomouc – Přerov – Staré Město u Uherského Hradiště s navazujícím autobusovým spojením až do Zlína a Otrokovic.
 
 
 
Česká spoločnosť RegioJet vznikla v roku 2009 ako dcérska spoločnosť STUDENT AGENCY. RegioJet od roku 2011 prevádzkuje pravidelnú osobnú železničnú dopravu na trase Praha – Ostrava – Žilina – Košice. Od decembra 2015 RegioJet pôsobí aj na trase Praha – Olomouc – Přerov – Staré Město pri Uherskom Hradišti s nadväzujúcim autobusovým spojením až do Zlína a Otrokovíc.
 
Od roku 2012 sesterská spoločnosť RegioJet so sídlom v Bratislave prevádzkuje vnútroštátnu železničnú dopravu na linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Ide o linku obsluhovanú na základe objednávky Ministerstva dopravy SR. RegioJet pôsobí od decembra 2014 na trase Bratislava – Košice a o rok neskôr vstúpil aj na trasu Praha – Martin – Banská Bystrica – Zvolen.
 
 
 
LeoExpress (LE):LEO Express je mladý dopravce, který do středoevropského regionu přináší nové pojetí cestování, na palubě supermoderních vlaků od švýcarské společnosti Stadler a návazných autobusů.
 
Černozlaté vlaky LEO Express jsou nízkopodlažní, plně klimatizované soupravy, vybavené špičkovými technologiemi a interiérem speciálně navrženým pro dálkovou dopravu. Celkem provozujeme 18 vlakových spojů na území České republiky a Slovenska. Autobusová přeprava Bohumín – Katovice – Krakov plynule navazuje na naši vlakovou linku Praha – Bohumín, na linku z Košic navazuje autobus LEO Express Easy do Mukačeva a z Prahy jezdí naše LEO Express Easy autobusy z Prahy do Českého Krumlova přes Tábor a České Budějovice. Do Prahy z Německa míří partnerské autobusy FlixBus. Z Berlína až do Mukačeva tak můžete jet na jeden lístek – na pár kliknutí v naší aplikaci.
 
Naše vlaky můžete potkat v těchto stanicích: Praha hl. n., Kolín, Pardubice hl. n., Zábřeh na Moravě, Olomouc hl. n., Přerov, Zlín, Hulín, Otrokovice, Staré Město u Uh. H., Hranice na Moravě, Suchdol nad Odrou, Studénka, Ostrava Svinov, Ostrava hl. n., Bohumín, Dětmarovice, Karviná, Český Těšín, Třinec, Třinec-centrum, Bystřice, Čadca, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Štrba, Poprad-Tatry, Spišská Nová Ves, Prešov, Kysak, Košice.
 
 
Samozřejmostí nákup jízdenek online, WiFi připojení na palubách, denní tisk, občerstvení až na místo, dětské kupé nebo nabídka návazných spojení. Cestující nás zajímají dříve, než dorazí na naši palubu. Proto máme jednoduchou mobilní aplikaci, nabízíme parkovací místa i cyklostojany, spolupracujeme s car sharingovými a bike sharingovými službami jako Uber nebo Rekola a nově si na našich palubách můžete půjčit také elektrickou koloběžku.
 
 
2016 © LEO EXPRESS - MODERNÍ A BEZPEČNÉ CESTOVÁNÍ NAHORU
O NÁS
 
O LEO EXPRESS
PRO INVESTORY
PRO MÉDIA
KE STAŽENÍ
PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY
KARIÉRA
 
HLEDÁME
PPC SPECIALISTA
SPECIALISTA ON-LINE MARKETINGU
STROJVEDOUCÍ
PROMOTÉR
INZERCE
 
REKLAMA
KONTAKTY
 
PRO CESTUJÍCÍ
PRO FIRMY
PRO UCHAZEČE
 
 
=== Kategórie vlakov osobnej dopravy ===
Vlaky osobnej dopravy - VOD (určené na prepravu osôb a tovaru) na Slovensku
* '''[[SuperCity]] (SC)''' - vlaky s najvyšším štandardom a poskytovanými službami, najvyššou prioritou, ktorý nezastavuje na viac ako 5 minút, vyznačuje sa vysokou prevádzkovou rýchlosťou (v [[Česko|Česku]] vlakové súpravy [[Pendolino]] [[ČD]] [[Elektrická jednotka 680|r. 680]])
* '''Priebežný nákladný vlak (Pn)''' - vlak určený na prepravu medzi vlakotvornými stanicami resp. medzi miestami hromadnej nakládky a vykládky
* '''Manipulačný vlak (Mn)''' - vlak určený na obsluhu medziľahlých staníc a nákladísk
* '''Prestavovací vlak (PV)''' - od r. 2001 začlenené do kategórie Mn
[ * '''Vlečkový vlak (Vleč)''' - vlak určený výhradne na obsluhu vlečiek a nákladísk
 
Anonymný používateľ

Navigačné menu