John Cena: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 2 237 bajtov ,  pred 3 rokmi
(Opravil som to!)
Značka: bez zdroja
 
== Životopis ==
Je druhý najstarší z piatich bratov a sám o sebe hovorí, že keď práve nezápasí, je rodinný typ. Promoval na Springfield College vo cvičebnej fyziológii a ľudskej anatómii. Na rovnakej škole bol zároveň členom školského futbalového tímu.
 
Vo [[World Wrestling Entertainment]] debutoval 27. júna 2002 proti olympijskému víťazovi [[Kurt Angle|Kurtovi Angleovi]]. Za osem rokov svojho pôsobenia v tejto organizácii získal deväť svetových titulov, tri tituly pre šampióna [[Spojených štátov]] a tri tituly tímovej, mimo to pozbieral nespočetné množstvo ocenení a bol trikrát vyhlásený najlepším Wrestlerom roka. V roku [[2005]] natočil album s názvom "You Can´t See Me", ktorý sa stal veľmi úspešným predovšetkým vo [[Veľká Británia|Veľkej Británii]]. Dôkazom toho je cez 140 000 predaných kusov za prvý týždeň.
 
Po veľmi úspešných rokoch vo wrestlingovom svete a vydanie úspešného rapového albumu, začal John pokukovať po filmovej brandži. V roku [[2006]] natočil svoj prvý film [[Vojak]], ktorý mal premiéru v marci roku [[2007]]. V tomto akčnom filme si zahral čerstvo prepusteného mariňáka, ktorý bojuje za záchranu svojej manželky proti klasickému "záporákovi," ktorého tu hrá [[Robert Patrick]] a stal sa vstupnou bránou do filmového sveta. Dva roky po premiére [[Vojak]]a, si John zahral opäť hlavnú rolu v snímke [[12 Kol]], ktorý režíroval známy režisér [[Renny Harlin]]. Táto snímka ponúka ešte viac akcie, ako vojakov, a dosiahol oveľa vrelejšieho prijatia od fanúšikov a kritikov, ako film predošlý. V roku [[2009]] prišiel nepochybne zatiaľ vrchol v Johnovej filmovej kariére. Tým vrcholom je film [[Legendary]], v ktorom si John zahral po boku [[Danny Glover]] a [[Patricia Clarkson]]. Na rozdiel od klasických "akčňákov" [[Vojak]] a [[12 Kol]] je "Legendary" športovou drámou s morálnym podtextom a je úplne odlišným typom filmov, na ktoré bol Cena zvyknutý.
 
Vo svojej filmovej a televíznej kariére sa ešte krátko objavil v seriáli [[Agentúra Jasno]], bol hosťom niekoľkých "talk shows" a v roku [[2005]] a [[2010]] sa objavil aj na [[Teen Choice Awards]].A ktomu == Životopis ==
Je druhý najstarší z piatich bratov a sám o sebe hovorí, že keď práve nezápasí, je rodinný typ. Promoval na Springfield College vo cvičebnej fyziológii a ľudskej anatómii. Na rovnakej škole bol zároveň členom školského futbalového tímu.
 
Anonymný používateľ

Navigačné menu