Helloween: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 12 bajtov ,  pred 3 rokmi
chýba zhrnutie úprav
d
== História ==
=== ''Prvé roky a prvý album'' (1984 – 1986)===
Helloween vznikol v roku 1984 v Hamburgu (Nemecko). Pôvodná zostava bola- Kai Hansen - spev a gitara, Michael Weikath - gitara, Markus Grosskopf - basová gitara a Ingo Schwichtenberg - bicie. Ten rok kapela podpísala zmluvu s Noise Records a nahrala dve piesne pre kompiláciu s názvom Death Metal. Kompilácia obsahovala kapely Hellhammer, Running Wild, a Dark Avenger. Dve skladby boli "Oernst of Life" od Weikatha a Hansenove "Metal Invaders" v rýchlejšiej verzii.
Helloween nahral a vydal svoj prvý album v roku 1985. Bol to EP-album a obsahoval 5 skladieb. V tom istom roku Helloween vydal svoj prvý štúdiový album ''Walls Of Jericho''. Počas nasledujúceho turné mal Kai Hansen problémy spievať a súčasne hrať na gitaru. Z tohoto dôvodu začal Helloween hľadať nového speváka.
 
=== ''Keeper Of The Seven Keys'' (1986 – 1989) ===
 
Kapela našla 18-ročného speváka Michaela Kiskeho z miestnej kapely s názvom Ill Prophecy. S ich novým spevákom v zostave sa Helloween dostali ku gramofónovej spoločnosti International Noise a RCA a tá navrhla spracovať dvoj-albumdvojalbum a zaviesť nový line-up. Miesto toho nahrali jeden album, Keeper of the Seven Keys, pt. I, ktorý bol realizovaný v roku 1987. V roku 1988 vydal Helloween Keeper of the Seven Keys, pt. II. Helloween nahral s MTV singel "I Want Out". MTV tiež predstavilo turné s Helloweenom a thrash-metalovej skupiny Exodus na podporu kapely Anthrax. Táto kapela napokon dosiahla svetového úspechu. Po vydaní Keeper of the Seven Keys part 2 skupinu opustil Kai Hansen, Helloween sa stal vraj príliš veľký na to, aby ho Kai mal pod kontrolou. Hansen následne založil vlastnú skupinu Gamma Ray. Skupina potrebovala po Kaiovom odchode nového gitaristu, naviac ich ešte čakalo turné po USA, náhradou sa stal Roland Grapow.
 
=== '' Pink Bubbles Go Ape a Chameleon'' (1990 – 1993) ===
 
V roku 1990 vyšiel Michael Kiske s pravdou von, z predaja oboch albumov Keeper of the seven keys nevidela skupina ani cent, rozhodli sa teda zmeniť vydavateľstvo, čo v konečnom dôsledku pozmenilo ich štýl. Album Pink Bubbles Go Ape bol vydaný 11. 3. 1991. Na rozdiel od predchádzajúcich albumov je o niečo mäkší, postráda agresívne bubnovanie. Po trojročnom čakaní na nový album bol po Keeper of the Seven Keys part 2 tento album pre fanúšikov miernym sklamaním.
 
Album Pink Bubbles go ape bol prvým albumom bez člena pôvodnej zostavy, ostatní členovia, ale na Kaia nezabudli a pri poďakovaniach ho spomenuli:
" Pozdrav Kaiovi Hansenovi a Gamma ray( (Ak chcete mäkký toaletný papier, mali by ste ísť do hotela Gay Boy) veľa šťastia pri novom štarte."
 
V roku 1993 vyšiel o poradí šiesty album Chameleon, ktorý je väčšinou fanúšikov a aj niektorými členmi skupiny doslova nenávidený. Chameleon využíva veľmi veľa klávesov, postráda gitarové sóla ako napr. v Eagle Fly Free alebo I Am Alive a je plný hudobných experimentov, ktoré by si nikto pod skupinou menom Helloween nepredstavil.
 
=== Stabilná zostava (od 2005) ===
V roku 2005 skupina nahrala a vydala album Keeper Of The Seven Keys: The Legacy, ktorý bol ocenený kritikmi a fanúšikmi. Markus Grosskopf vysvetlil vydanie tretieho "Keeper" albumu takto:<blockquote>"Niekto z japonského vydavateľstva zasrandoval, že máme taký silný line-up, že by sme kľudnepokojne mohli spraviť ďalší Keeper album. V tom nám vydavateľstvo navrhlo: "Prečo tak neurobíte?" A my sme sa do toho pustili. Nechceli sme okopírovať staré dobré hity a radšej sme sa pustili do niečoho nového. Myslíme si, že si album to meno zaslúži."</blockquote>Po vydaní albumu nasledovalo turné, ktoré prinieslo vydanie DVD s menom ''[[Keeper of the Seven Keys – The Legacy World Tour 2005/2006]].''
 
Skupina zatiaľ dokončila album Gambling With The Devil. Vyšiel v roku 2007.
 
26. Decembra 2009 vyšiel kompilačný album ''[[Unarmed – Best of 25th Anniversary]]'' v Japonsku. V Európe vyšiel 1. Februára nasledujúceho roku. Obsahuje desať najikonickejších piesní skupiny nahratých v rôznych hudobných štýloch. Skladba The Keeper's Trilogy je dlhá 17 minút a kombinuje piesne "Halloween", "Keeper Of The Seven Keys" a "The King for 1000 Years". Nahraná bola v Prahe a je na nej počuť sedemdesiat-člennýsedemdesiatčlenný symfonický orchester.
 
Helloween vydali ďalší silný album v roku 2010 pod názvom 7 Sinners. 5. Apríla 2010 bolo oznámené, že nahrávka dosiahla "zlatý status" v Českej Republikerepublike.
 
V roku 2012 opäť vydali do štúdia, aby nahrali svoj štrnásty album Straight Out Of Hell, ktorý vyšiel v roku 2013.
 
V októbri roku 2014 bolo oznámené, že skupina pracuje na ďalšom albume s názvom My God-Given Right. Album vyšiel v roku 2015. Skupina okomentovala jeho obsah takto:<blockquote>"Nechceli sme, aby tridsiate výročie od založenia Helloweenu sprevádzal depresívny album. Väčšina piesní na albume je "Happy, happy Helloween", no album obsahuje aj zopár serióznejších kúskov."</blockquote>Album My God-Given Right získal zlaté ocenenie v Českej Republikerepublike.
 
Po albume skupina vydala knihu s názvom Hellbook, v ktorej je opísaná celá história skupiny vrátane pravdy o odchode Kai-a Hansena a Michaela Kiskeho.
 
=== Pumpkins United World-Tour (2017 – 2018) ===
V novembri roku 2016 skupina na svojej Facebook stránke a oficiálnej web-stránkewebstránke oznámila, že sa vydávajú na veľmi špeciálne turné, počas ktorého sa k skupine opäť pridajú Michael Kiske a Kai Hansen. U fanúšikov táto správa spustila nezastaviteľnú vlnu senzácie. Na Slovensku vystúpila táto zostava 26. novembra 2017 v Aegon Aréne v Bratislave.
 
=== Zostava ===
Anonymný používateľ

Navigačné menu