Vladimir Voľfovič Žirinovskij: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Doplnené ďalšie odseky
Značka: odstránenie referencie
(Doplnené ďalšie odseky)
 
Tvrdilo sa, že Žirinovského otec bol vyštudovaným právnikom a promoval na [[Parížska univerzita|Sorbonskej univerzite]] v [[Paríž]]i. No podľa Žirinovského sa neskôr vyjasnilo, že jeho otec študoval na univerzite v Grenobli. Žirinovskij a jeho matka si stále mysleli, že bol právnikom, a teda že tam študoval na právnickej fakulte, no ako sa neskôr ukázalo, absolvoval obchodnú fakultu, získal obchodné vzdelanie a absolvoval aj agronomickú fakultu. Na tlačovej konferencii v [[Tel Aviv-Jafo|Tel Avive]] v máji 2006 Žirinovskij povedal: „Novinári sa mi posmievali: „syn právnika“. A ja som synom agronóma a podnikateľa“.<ref>[http://www.newsru.co.il/israel/25jun2006/zhirinovsky_stury.html Владимир Жириновский: я — не «сын юриста». Рассказ об отце] // [[NEWSru|Newsru.co.il]], 25 июня 2006</ref> Podľa Žirinovského bola jeho fráza, ktorá sa objavila počas predvolebnej kampane v roku [[1991]]: „Matka je Ruska, otec právnik“, odpoveďou na dve krátke otázky týkajúce sa štátnej príslušnosti jeho matky a povolania jeho otca.<ref>{{Citácia elektronického dokumentu|url=https://www.youtube.com/watch?v=DS2naRWwEOQ}}</ref>
 
Itzek Eidelstein, jeho manželka Rivka, dcéra Reizl, vnučka Lyuba a ďalší príbuzní <ref name="autogenerated1">[http://www.bulvar.com.ua/arch/2010/39/4ca30d05b7101/ «Бульвар Гордона»]</ref>, ktorí zostali v Kostopole na začiatku Druhej svetovej vojny, boli 16. augusta 1941 zastrelení v trakte Lesnichevka spolu s ďalšími dvoma tisíckami miestnych židovských obyvateľov <ref name="autogenerated22">[http://izrus.co.il/history/article/2010-10-01/11919.html Расследование Жириновского: почему в Израиле умер ликудник Эдельштейн] // IzRus — новости русского Израиля</ref>, Spolu boli zabití obyvatelia 470 domov <ref name="autogenerated1" /> .
 
Prvým manželom matky bol Andrei Vasilievič Zhirinovsky (zomrel v roku 1945) <ref>https://ldpr.ru/static/uploads/7120264ae2_Rodoslovnaj.pdf</ref> <ref name="www.flb.ru">[http://www.flb.ru/info/42896.html Дайджест: Продавец мифов. Жириновский]</ref> .
 
Sám Vladimír biologického otca nepoznal. Až do roku 1964 niesol Vladimir Zhirinovsky meno svojho otca - Eidelsteina a po dosiahnutí dospelosti prevzal meno prvého manžela svojej matky - Zhirinovského. Ďalší zdroj tvrdí <ref>{{Citácia elektronického dokumentu|url=http://www.express-k.kz/show_article.php?art_id=44791}}</ref> že Vladimír mal vždy na priehrade priezvisko Zhirinovsky a že na nádvorí mal prezývku „Zhirik“, čo potvrdili jeho rovesníci.
 
Matka Alexandra Pavlovna (rodená ''Makarová'', po prvom manželovi - ''Žirinovskaja''; 1912-1985) sa narodila v dedine Laushki v Krasnoslobodskom [[ Okres Krasnoslobodsky|okrese]] [[Mordviansko|Mordovia]] . V 40. rokoch sa presťahovala do Alma-Aty so svojím prvým manželom a piatimi deťmi. Zomrela v Moskve vo veku 73 rokov.
 
Po smrti svojho prvého manžela Andreja Vasilyeviča Žirinovského v roku 1945 sa vydala za Wolfa Izáka Eidelshteina <ref>[http://tass.ru/info/4828223 Биография лидера ЛДПР Владимира Жириновского] // [[ТАСС]]</ref> .
 
Vladimír bol jej šiestym dieťaťom. Žirinovskij má dvoch nevlastných bratov (z manželstva jeho matky s Andrejom alebo Vladimírom Andrejovičom Žirinovským, ktorý pôsobil v [[Narodnyj komissariat vnutrennich del|NKVD]] ako šéf bezpečnosti na Leningradskej železnici <ref>[http://h.ua/story/99153/ Персоналии: Владимир Жириновский] // ХайВей</ref> ): Andreja <ref name="www.lifenews.ru">[http://www.lifenews.ru/news/14154 Бандиты напали на дом племянника Жириновского]</ref> a Jurija, a tri nevlastné sestry: Veru, Nadeždu a Ľubov (v preklade Viera, Nádej a Láska) <ref name="www.vesti.ru2">[http://www.vesti.ru/doc.html?id=302366 Жириновский Владимир Вольфович] // [[Вести.ру]]</ref> <ref name="www.flb.ru2">[http://www.flb.ru/info/42896.html Дайджест: Продавец мифов. Жириновский]</ref> .
 
Synovec (syn nevlastnej sestry) Alexander Balberov je v čele Tulskej časti Liberálno-demokratickej strany <ref>[http://lenta.ru/news/2011/04/26/ldpr/ «Племянник» Жириновского возглавил тульское отделение ЛДПР] // [[Lenta.ru]], 26.04.2011</ref> .
 
== Referencie ==

Navigačné menu