Letecká základňa Malacky: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
→‎Modernizácia: vybudovanie dráhy ECHO - 1
d (→‎Galéria: oprava)
(→‎Modernizácia: vybudovanie dráhy ECHO - 1)
 
V marci 2017 bolo oznámené, že by letisko mohlo byť rekonštruované z peňazí americkej vlády, o postupe sa zatiaľ vedú neformálne rokovania, v ktorých sa však do konca roka 2019 nijako nepostúpilo.
 
V roku 2019 bola so spoločnosťou Doprastav podpísaná zmluva na vybudovanie spojovacej dráhy ECHO 1 - R (TWY G) a to do 12 mesiacov od podpísania zmluvy. Súčasťou zmluvy je aj rekonštrukcia plochy pred hangárom č.1.
 
V marci 2020 začala príprava na rekonštrukciu plôch letiska. Modernizovať sa má odbavovacia plocha APN 4, ktorá bude slúžiť na odstavenie, naloženie, vyloženie, rozmrazovanie, prípravu a presun lietadiel. Na ploche bude vybudovaných 7 odstavných plôch aj s kotviacimi prvkami pre typy lietadiel C-27J Spartan a L-410 Turbolet. Existujúca plocha sa rozšíri o 20 m zo súčasného rozmeru 60m x 374m, smerom k rolovacej dráhe TWY A. Odbavovacia plocha bude plne nadväzovať na v súčasnosti, od roku 2019, rekonštruovanú rolovaciu dráhu TWY G - spojovacia dráha ECHO 1. Súčasťou modernizácie odbavovacej plochy APN-4 je aj vybudovanie dažďovej kanalizácie a moderného LED osvetlenia plochy.<ref>{{Citácia elektronického dokumentu
118

úprav

Navigačné menu